Aukcja 84 / 350

USD/PLN: 3.920 | EUR/PLN: 4.270 | data: 16-11-2024
Podane kursy walut nie są ostateczne i mogą ulec zmianie w dniu aukcji

3 talary - klipa jednostronna, 1621, Oława

Numer: 350
Opis: ŚLĄSK / Stany Śląskie. 3 talary - klipa jednostronna, 1621, Oława; Śląski Orzeł rozdziela datę, pod ogonem litery HR (mincmistrz Hans Riedel), u góry i u dołu punce: wardajna mennicy Wrocławskiej Matthesa Jachmanna oraz złotnika Zachariasa Petzolda, legenda MONETA ARGENTEA SILESIÆ III TALERO; F.u.S. 83, Kop. 7018 (R3); srebro, 26.7 x 26.1 mm, 12.11 g; szlachetna, ciemna patyna, ładnie zachowana klipa, bita na Śląsku w 1621 roku w okresie wojny trzydziestoletniej (Śląsk uczestniczył w wojnie tylko w latach 1618–1621).
Stan: II-, Nearly Extremely Fine
Cena szacunkowa: 2 000 zł
Cena wywoławcza: 1 600 zł
Cena wylicytowana: -

Ilość odsłon: 23