Aukcja nr 81

USD/PLN: 4.000 | EUR/PLN: 4.350 | data: 18-11-2023
Jesteś w: A81  ŚREDNIOWIECZE  ŚLĄSK
84 Księstwo nyskie / Henryk z Wierzbna (1302–1319)
Kwartnik, (1302–1319), Nysa; Aw: Postać błogosławiącego biskupa na wprost, trzymającego pastorał, po lewej trzy gwiazdy, po prawej dwie gwiazdy, h EPISCOPI - VRΛTI D..
2 500 zł
3 800 zł
85 Księstwo głogowskie / Henryk III (1279–1309) lub synowie
Kwartnik, (I ćw. XIV w.), Wołów (?); Aw: Dwie ryby, …SSI G…; Rw: Głowa wołu na wprost, w otoku trójliście; Fbg 259, FbgCDS 625a, Frynas nie notuje, Kop. 5746 (R7); s..
1 500 zł
1 900 zł
86 Księstwo bytomsko-cieszyńskie / Eufemia lub synowie (1431–1452)
Halerz miejski, (po 1438), Bytom; Aw: Górnik kruszący oskardem skałę, …MO ✶ BI…; Rw: Orzeł bez korony i przepaski zwrócony w prawo, • MON… ✶ BI…; BRP GŚl 47, Fbg 510..
1 000 zł
1 100 zł
87 Księstwo wrocławskie / Henryk III Biały (1248–1266)
Brakteat szeroki, (II poł. XIII w); Popiersie orła z przepaską na piersi, wyżej trzy arkady, na których trzy wieże ze spiczastymi dachami; Fbg 825, FbgCDS 207, Fryna..
1 000 zł
1 000 zł
88 ŚLĄSK / Dolny Śląsk
Brakteat szeroki, (II poł. XIII w.); Nożyce, ostrzami skierowane ku górze, po bokach dwa skrzydła; Fbg 653, FbgCDS 94; srebro, 25.9 mm, 0.80 g; patyna, wykruszenie c..
200 zł
400 zł
89 ŚLĄSK / Dolny Śląsk
Brakteat szeroki, (II poł. XIII w.); Klucz z piórem w lewo, po prawej skrzydło wyrastające z klucza; Fbg 654, FbgCDS 82; srebro, 25.5 mm, 0.51 g; patyna.
200 zł
700 zł
90 ŚLĄSK / Dolny Śląsk
Brakteat szeroki, (II poł. XIII w.); Proporzec z płachtą w prawo, po lewej stronie popiersie konia w prawo; Fbg 760, FbgCDS 145; srebro, 24.6 mm, 0.46 g.
200 zł
550 zł
91 ŚLĄSK / Dolny Śląsk
Brakteat szeroki, (II poł. XIII w).; Dwa półksiężyce, rogami skierowane ku górze, nad nimi głowa orła w lewo; Fbg 838, FbgCDS 216; srebro, 26.5 mm, 0.70 g; patyna, w..
200 zł
650 zł
92 ŚLĄSK / Dolny Śląsk
Brakteat szeroki, (II poł. XIII w.); Mur bramny z wieżą i blankami; Fbg 882, FbgCDS 278; srebro, 26.2 mm, 0.62 g; patyna.
200 zł
850 zł
93 ŚLĄSK / Dolny Śląsk
Brakteat szeroki, (II poł. XIII w.); Dwie wieże ze spiczastymi dachami, między nimi krzyż na trójkątnej podstawie; Fbg 905, FbgCDS 267A; srebro, 25.5 mm, 0.67 g; nie..
200 zł
700 zł
94 ŚLĄSK / Dolny Śląsk
Brakteat szeroki, (II poł. XIII w.); Mur bramny z trzema wieżami, środkowa wieża większa, ze spiczastym dachem; Fbg 910, FbgCDS 271; srebro, 24.7 mm, 0.41 g; pęknięc..
200 zł
400 zł
95 ŚLĄSK / Dolny Śląsk
Brakteat szeroki, (II poł. XIII w.); Mur bramny z dwiema wieżami i krzyżem, w świetle bramy głowa orła w lewo; Fbg 925, FbgCDS 290; srebro, 24.6 mm, 0.53 g; minimlan..
200 zł
1 000 zł
96 ŚLĄSK / Dolny Śląsk
Brakteat szeroki, (II poł. XIII w.); Wieża ze spiczastym dachem, po bokach dwa krzyże, pod wieżą kwiat; Fbg 932, FbgCDS 295; srebro, 25.9 mm, 0.64 g; patyna.
200 zł
800 zł
97 ŚLĄSK / Dolny Śląsk
Brakteat szeroki, (II poł. XIII w.); Wieża bramna, po bokach dwa skrzydła, w świetle bramy kwiat; Fbg 937, FbgCDS 299; srebro, 26.0 mm, 0.65 g; patyna, niewielkie pę..
200 zł
700 zł