Aukcja nr 80

USD/PLN: 4.130 | EUR/PLN: 4.500 | data: 13-05-2023
Jesteś w: A80  POLSKA NOWOŻYTNA
274 Zabór rosyjski / Mikołaj I (1825–1855)
15 kopiejek = 1 złoty, 1840 НГ, Petersburg; litery Н – Г nieco pochylone; Bitkin 1122, Kuriański Z1P40.1.a, Plage 416, Berezowski 2 zł; delikatna patyna, piękna mone..
I-/II+
UNC-/EF+
2 000 zł
1 600 zł
275 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1932, Londyn; Głowa kobiety w czepcu – bez znaku menniczego; Kop. 2975, Parchimowicz 120b; piękne.
I/I-
UNC/UNC-
300 zł
1 300 zł
276 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1933, Warszawa; Jan III Sobieski – 250. rocznica Odsieczy Wiedeńskiej; Kop. 2982 (R), Parchimowicz 121; delikatnie przetarte na awersie, ale moneta bardz..
I-/II+
UNC-/EF+
700 zł
1 200 zł
277 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1933, Warszawa; Romuald Traugutt – 70. rocznica Powstania Styczniowego; Kop. 2986 (R), Parchimowicz 122; patyna, pięknie zachowana moneta w pudełku NGC n..
1 000 zł
2 200 zł
278 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1933, Warszawa; Romuald Traugutt – 70. rocznica Powstania Styczniowego; Kop. 2986 (R), Parchimowicz 122; mikroryski, ale bardzo ładny stan zachowania mon..
I-/II+
UNC-/EF+
800 zł
1 300 zł
279 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1934 S, Warszawa; Józef Piłsudski – Orzeł Strzelecki (na pamiątkę 20. rocznicy wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej Legionów Polskich); Kop. 2996 (R), Pa..
II+/I-
EF+/UNC-
400 zł
1 400 zł
280 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1936, Warszawa; Józef Piłsudski; Kop. 3004, Parchimowicz 124c; piękna moneta w pudełku NGC nr 5790333-009 z oceną MS63.
I/I-
UNC/UNC-
800 zł
1 400 zł
281 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1936, Warszawa; Józef Piłsudski; Kop. 3004, Parchimowicz 124c; piękna moneta w pudełku NGC nr 5790333-011 z oceną MS62.
300 zł
1 000 zł
282 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1936, Warszawa; Józef Piłsudski; Kop. 3004, Parchimowicz 124c; miejscowa patyna, piękny stan zachowania.
400 zł
500 zł
283 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1937, Warszawa; Józef Piłsudski; Kop. 3005, Parchimowicz 124d; piękna moneta z patyną.
I-/II+
UNC-/EF+
300 zł
1 000 zł
284 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1939, Warszawa; Józef Piłsudski; Kop. 3008, Parchimowicz 124f; wyśmienita moneta w pudełku NGC nr 6141474-017 z oceną MS66.
3 000 zł
6 500 zł
285 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1939, Warszawa; Józef Piłsudski; Kop. 3008, Parchimowicz 124f; wyśmienita moneta w pudełku NGC nr 6141474-016 z oceną MS65+.
1 500 zł
3 800 zł
286 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1939, Warszawa; Józef Piłsudski; Kop. 3008, Parchimowicz 124f; piękna moneta w pudełku NGC nr 5786765-004 z oceną MS64+.
1 000 zł
1 600 zł
287 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1939, Warszawa; Józef Piłsudski; Kop. 3008, Parchimowicz 124f; rewers lekko przetarty, ale bardzo ładnie zachowana moneta.
400 zł
600 zł
288 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
5 złotych, 1925, Warszawa; Konstytucja; Aw: Orzeł z koroną, wokoło napis RZECZPOSPOLITA POLSKA 1925; Rw: Polonia wyciągająca rękę po Konstytucję, poniżej nominał, ca..
20 000 zł
24 000 zł
289 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
20 000 zł
26 000 zł
290 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
5 złotych, 1930, Warszawa; Sztandar – 100-lecie Powstania Listopadowego; Kop. 2942 (R), Parchimowicz 115a; wybite stemplem płytkim, subtelna patyna, pięknie zachowan..
1 500 zł
2 600 zł
291 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
5 złotych, 1933, Warszawa; Głowa kobiety w czepcu; Kop. 2950, Parchimowicz 116c; lekko przetarty rewers, miejscowa patyna, pięknie zachowana moneta z dużym blaskiem ..
300 zł
700 zł
292 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
5 złotych, 1936, Warszawa; Żaglowiec; Kop. 2962 (R), Parchimowicz 119; pięknie zachowana moneta w pudełku NGC nr 3212500-011 z oceną MS63.
I/I-
UNC/UNC-
1 000 zł
2 600 zł
293 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
2 złote, 1925, Londyn; Popiersie kobiety z kłosami, odmiana z kropką po dacie; Kop. 2902 (R), Parchimowicz 109d; bardzo ładnie zachowane z dużym blaskiem menniczym, ..
I-/II+
UNC-/EF+
750 zł
1 100 zł