Aukcja nr 79

USD/PLN: 4.520 | EUR/PLN: 4.670 | data: 19-11-2022
468 Księstwo krośnieńskie / Jan Kostrzyński (1535–1571)
Grosz, 1545, Krosno; w legendzie awersu BRANDEN ET STE, w legendzie rewersu BRAND (ND w ligaturze); F.u.S. 1992, Kop. 6031 (R), Slg. Marienburg 1246, Strieboll 827; w..
400 zł
380 zł
469 Księstwo opolsko-raciborskie / Gabriel Bethlen (1622–1625)
trojak, 1623, Opole; odmiana z popiersiem księcia w koronie; Iger OR.23.1.a (R4), F.u.S. 2916, Kop. 6456 (R5), Strieboll -; stara, nierówna patyna, bardzo rzadki.
2 000 zł
2 400 zł
470 Księstwo opolsko-raciborskie / Karol Ferdynand Waza (1648–1655)
Talar, 1653, Opole; Aw: Popiersie, legenda wokoło; Rw: Tarcza herbowa, po bokach data i legenda wokoło; A. Cahn 77/581, Davenport 5118, F.u.S. 2929, Folwarniak 57 (R7..
IV
F
20 000 zł
26 000 zł
471 Księstwo opolsko-raciborskie / Karol Ferdynand Waza (1648–1655)
1/4 talara, 1654, Opole; Aw: Popiersie, legenda wokoło; Rw: Tarcza herbowa, po bokach data i napis wokoło; F.u.S. - nie notuje, Gumowski WN 1/1965 w artykule „Monety,..
20 000 zł
20 000 zł
472 Śląsk pod panowaniem habsburskim / Ferdynand II (1619–1637)
Talar, 1627, Wrocław; Aw: Popiersie w prawo, legenda wokoło; Rw: Orzeł cesarski, legenda wokoło; Davenport 3156 A, F.u.S. 213, Herinek 553, Strieboll 185, Voglh. 126 ..
1 500 zł
3 000 zł
473 Śląsk pod panowaniem habsburskim / Leopold I (1658–1705)
Dukat, 1676 SHS, Wrocław; Aw: Popiersie władcy w wieńcu laurowym w prawo, LEOPOLDVS D G R I S A G H B R; Rw: Ukoronowany dwugłowy Orzeł, ARCHID AV D BVR & ST; Fr. 277..
15 000 zł
12 000 zł
474 Śląsk pod panowaniem habsburskim / Leopold I (1658–1705)
6 krajcarów, 1665 FBL, Kłodzko; E.-M. 344 (R2), F.u.S. 438, Herinek 1198 (ale przypisuje monetę do Wrocławia), Strieboll 305; mennicze wygięcie z walca, bardzo ładny ..
II/II+
EF/EF+
300 zł
2 000 zł
475 Śląsk pod panowaniem habsburskim / Leopold I (1658–1705)
6 krajcarów, 1677 CB, Brzeg; odmiana z herbem Brzegu dzielącym napis na rewersie; E.-M. nie notuje, F.u.S. 726, Herinek 1237, Strieboll 321; bardzo rzadkie, moneta z ..
II-/III+
EF-/VF+
300 zł
1 800 zł
476 Śląsk pod panowaniem pruskim / Fryderyk II (1740–1786)
Talar, 1750 B, Wrocław; Davenport 2583, F.u.S. 982, Kluge BNF 60, Olding 28a, Schrötter 179, Strieboll 412; srebro, 22.22 g; delikatna patyna, egzemplarz ładnie zacho..
1 250 zł
2 200 zł