Aukcja nr 79

USD/PLN: 4.520 | EUR/PLN: 4.670 | data: 19-11-2022
450 KSIĘSTWO KURLANDII / Ernest Jan Biron (1763–1769)
medal (odbitka dwudukata) na pamiątkę wizyty Katarzyny II w Mitawie w 1764 roku; Aw: Palma z herbem Bironów na tle panoramy miasta, SIDERIS ASPECTV BEATA; Rw: Dziewię..
800 zł
650 zł
451 KSIĘSTWO KURLANDII / Piotr Biron (1769–1795)
Dukat, 1780, Mitawa; Aw: Głowa księcia w prawo i legenda wokoło; Rw: Dwie tarcze herbowe pod koroną i legenda; Fr. 4, H-Cz. 3409 (R3), Haljak 1749, K.-G. 7.2.1.1, Kop..
II/II+
EF/EF+
10 000 zł
30 000 zł
452 KSIĘSTWO KURLANDII / Piotr Biron (1769–1795)
Talar, 1780, Mitawa; Aw: Głowa księcia w prawo i legenda wokoło; Rw: Dwie tarcze herbowe pod koroną i legenda wokoło; Davenport 1624, H-Cz. 3410, K.-G. 7.1.1.1, Kop. ..
III+/II-
VF+/EF-
3 500 zł
4 000 zł
453 PRUSY KSIĄŻĘCE (1525–1657) / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Grosz, 1531, Królewiec; końcówka napisu PRVSS; Kop. 3773 (R1), Slg. Marienburg 1133, Voss. 1323; piękny, w szczególności wyśmienicie wyglądający rewers, duży blask me..
500 zł
650 zł
454 PRUSY KSIĄŻĘCE (1525–1657) / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Grosz, 1535, Królewiec; końcówka legendy rewersu PRVS; Kop. 3777, Slg. Marienburg 1158, Voss. 1348; miejscowa patyna, pięknie zachowana moneta.
500 zł
650 zł
455 PRUSY KSIĄŻĘCE (1525–1657) / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Grosz, 1541, Królewiec; odmiana z długą brodą księcia, końcowka legendy rewersu PRVSS; Kop. 3783, Slg. Marienburg 1179, Voss. 1373; bardzo ładnie zachowany.
II+/I-
EF+/UNC-
300 zł
650 zł
456 PRUSY KSIĄŻĘCE (1525–1657) / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Grosz, 1544, Królewiec; szeroka broda władcy, końcówka legendy awersu PRVSS; Kop. 3788 (R3), Slg. Marienburg 1192, Voss. 1387; rzadszy typ popiersia władcy, bardzo ła..
300 zł
750 zł
457 PRUSY KSIĄŻĘCE (1525–1657) / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Grosz, 1546, Królewiec; końcówka napisu PRVS; Kop. 3790 (R1), Slg. Marienburg 1201, Voss. 1394; subtelna patyna w krawędziach napisu, nieco rzadszy rocznik, pięknie z..
I/I-
UNC/UNC-
600 zł
750 zł
458 PRUSY KSIĄŻĘCE (1525–1657) / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Grosz, 1550, Królewiec; końcówka napisu PRVSS; Kop. 3793 (R), Slg. Marienburg 1207, Voss. 1401; nieco rzadszy rocznik w bardzo ładnym stanie.
300 zł
900 zł
459 PRUSY KSIĄŻĘCE (1525–1657) / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Grosz, 1558, Królewiec; Kop. 3795 (R2), Slg. Marienburg 1222, Voss. 1411; rzadki rocznik, miejscowa patyna, bardzo ładnie zachowana moneta.
800 zł
2 800 zł
460 PRUSY KSIĄŻĘCE (1525–1657) / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Szeląg, 1550, Królewiec; Kop. 3761 (R), Neumann 48, Slg. Marienburg 1208, Voss. 1402; piękny egzemplarz, z okazałym blaskiem menniczym.
I/I-
UNC/UNC-
400 zł
800 zł
461 PRUSY KSIĄŻĘCE (1525–1657) / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Szeląg, 1557, Królewiec; Kop. 3767 (R1), Neumann 48, Slg. Marienburg 1217, Voss. 1409; duży blask menniczy, nieco rzadszy rocznik w pięknym stanie zachowania.
I/I-
UNC/UNC-
400 zł
800 zł
462 PRUSY KSIĄŻĘCE (1525–1657) / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Szeląg, 1558, Królewiec; Kop. 3768 (R), Neumann 48, Slg. Marienburg 1223, Voss. 1411; bardzo ładnie zachowany.
400 zł
1 100 zł
463 PRUSY KSIĄŻĘCE (1525–1657) / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Szeląg, 1558, Królewiec; w legendzie awersu ALBERTVS; Kop. 3768 (R), Neumann 48, Slg. Marienburg 1223, Voss. 1411; pięknie zachowany.
400 zł
850 zł
464 PRUSY KSIĄŻĘCE (1525–1657) / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Szeląg, 1559, Królewiec; Kop. 3769 (R), Neumann 48, Slg. Marienburg 1225, Voss. 1413; minimalnie niedobity, ale w pięknym stanie zachowania.
400 zł
700 zł
465 PRUSY KSIĄŻĘCE (1525–1657) / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Szeląg, 1559, Królewiec; Kop. 3769 (R), Neumann 48, Slg. Marienburg 1225, Voss. 1413; piękny.
400 zł
1 400 zł
466 PRUSY KSIĄŻĘCE (1525–1657) / Albert Hohenzollern (1525–1568)
Denar, 1558, Królewiec; H-Cz. 8694 (R5), Kop. 3753 (R5), Neumann 49, Slg. Marienburg -, Voss. -; miejscowa, miedziana patyna, bardzo rzadki typ monety w pięknym stani..
800 zł
1 400 zł
467 PRUSY KSIĄŻĘCE (1525–1657) / Jerzy Wilhelm (1619–1640)
Ort, 1624, Królewiec; popiersie księcia w płaszczu elektorskim, znak menniczy na awersie, końcówka BRAN; Kop. 3917, Olding 41a, Shatalin KB24-I-1; piękna moneta z bla..
600 zł
1 250 zł
468 Księstwo krośnieńskie / Jan Kostrzyński (1535–1571)
Grosz, 1545, Krosno; w legendzie awersu BRANDEN ET STE, w legendzie rewersu BRAND (ND w ligaturze); F.u.S. 1992, Kop. 6031 (R), Slg. Marienburg 1246, Strieboll 827; w..
400 zł
380 zł
469 Księstwo opolsko-raciborskie / Gabriel Bethlen (1622–1625)
trojak, 1623, Opole; odmiana z popiersiem księcia w koronie; Iger OR.23.1.a (R4), F.u.S. 2916, Kop. 6456 (R5), Strieboll -; stara, nierówna patyna, bardzo rzadki.
2 000 zł
2 400 zł