Aukcja nr 79

USD/PLN: 4.520 | EUR/PLN: 4.670 | data: 19-11-2022
262 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
20 złotych, 1925, Warszawa; moneta wybita na pamiątkę 900-lecia koronacji Bolesława Chrobrego na króla Polski; Fr. 115, Kop. 3017 (R2), Parchimowicz 126; złoto koloru..
4 500 zł
5 750 zł
263 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
I/I-
UNC/UNC-
4 500 zł
5 500 zł
264 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1925, Warszawa; moneta wybita na pamiątkę 900-lecia koronacji Bolesława Chrobrego na króla Polski; Fr. 116, Kop. 2971 (R2), Parchimowicz 125; złoto koloru..
3 000 zł
4 000 zł
265 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
3 000 zł
3 400 zł
266 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1932, Warszawa; głowa kobiety w czepcu – ze znakiem menniczym pod szponem Orła; Kop. 2977, Parchimowicz 120a; minimalne przetarcia na monecie, ale piękny ..
250 zł
500 zł
267 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1932, Londyn; głowa kobiety w czepcu – bez znaku menniczego; Kop. 2975, Parchimowicz 120b; wyśmienite z pięknym połyskiem menniczym.
500 zł
1 600 zł
268 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1933, Warszawa; głowa kobiety w czepcu; Kop. 2980, Parchimowicz 120c; pięknie zachowana moneta.
500 zł
3 700 zł
269 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1933, Warszawa; Jan III Sobieski – 250. rocznica Odsieczy Wiedeńskiej; Kop. 2982 (R), Parchimowicz 121; minimalnie przetarte, ale pięknie zachowane
I/I-
UNC/UNC-
1 000 zł
1 200 zł
270 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1933, Warszawa; Romuald Traugutt – 70. rocznica Powstania Styczniowego; Kop. 2986 (R), Parchimowicz 122; miejscowa patyna, pięknie zachowana moneta w pude..
1 000 zł
2 600 zł
271 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1934 S, Warszawa; Józef Piłsudski – Orzeł Strzelecki (na pamiątkę 20. rocznicy wymarszu Pierwszej Kompanii Kadrowej Legionów Polskich); Kop. 2996 (R), Par..
I/I-
UNC/UNC-
800 zł
2 000 zł
272 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
II+/I-
EF+/UNC-
500 zł
800 zł
273 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1934, Warszawa; Józef Piłsudski; Kop. 3002 (R4), Parchimowicz 124a; rzadki rocznik, moneta pięknie zachowana.
I/I-
UNC/UNC-
1 000 zł
4 200 zł
274 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1935, Warszawa; Józef Piłsudski; Kop. 3003, Parchimowicz 124b; miejscowa patyna, bardzo ładnie zachowana moneta w pudełku NGC 5790333-001 z oceną AU58.
300 zł
320 zł
275 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1936, Warszawa; Józef Piłsudski; Kop. 3004, Parchimowicz 124c; miejscowa patyna, piękna moneta w pudełku NGC 5790333-003 z oceną MS64.
I/I-
UNC/UNC-
1 250 zł
1 700 zł
276 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1936, Warszawa; Józef Piłsudski; Kop. 3004, Parchimowicz 124c; miejscowa patyna, piękna moneta w pudełku NGC 5790333-013 z oceną MS62.
600 zł
1 100 zł
277 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1938, Warszawa; Józef Piłsudski; Kop. 3006 (R), Parchimowicz 124e; rzadki rocznik w pięknym stanie zachowania.
I/I-
UNC/UNC-
800 zł
1 600 zł
278 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1939, Warszawa; Józef Piłsudski; Kop. 3008, Parchimowicz 124f; stara, szlachetna patyna, gabinetowy stan zachowania monety w pudełku NGC 6141474-019 z oce..
5 000 zł
12 000 zł
279 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1939, Warszawa; Józef Piłsudski; Kop. 3008, Parchimowicz 124f; miejscowa patyna, piękna moneta w pudełku NGC 5786765-007 z oceną MS64.
1 000 zł
1 600 zł
280 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
10 złotych, 1939, Warszawa; Józef Piłsudski; Kop. 3008, Parchimowicz 124f; miejscowa patyna, minimalnie przetarte, ale pięknie zachowany egzemplarz.
I/I-
UNC/UNC-
500 zł
400 zł
281 II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety obiegowe
5 złotych, 1925, Warszawa; „Konstytucja” – odmiana stuperełkowa; Aw: Orzeł z koroną, wokoło napis RZECZPOSPOLITA POLSKA 1925; Rw: Polonia wyciągająca rękę po Konstytu..
I/I-
UNC/UNC-
30 000 zł
46 000 zł