Aukcja 79 / 323

USD/PLN: 4.520 | EUR/PLN: 4.670 | data: 19-11-2022

Klipa 5 złotych, 1936, Warszawa

Numer: 323
Opis: II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne. Klipa 5 złotych, 1936, Warszawa; Żaglowiec; Aw: Orzeł, w otoku, napis RZECZPOSPOLITA POLSKA - 1936; Rw: Żaglowiec, poniżej litery J - A (sygnatura projektanta monety Józefa Aumillera) i nominał; Kop. 2965 (R4), Parchimowicz P149a; srebro; nakład 200 sztuk, patyna, bardzo efektowna, piękna moneta wybita stemplami lustrzanymi, w dużym pudełku NGC 6384609-015 z oceną PF64.
Stan: I, Uncirculated
Data sprzedaży: 19-11-2022
Cena szacunkowa: 30 000 zł
Cena wywoławcza: 24 000 zł
Cena wylicytowana: 36 000 zł

Ilość odsłon: 366