Aukcja 79 / 318

USD/PLN: 4.520 | EUR/PLN: 4.670 | data: 19-11-2022

Klipa 10 złotych, 1934, Warszawa

Numer: 318
Opis: II Rzeczpospolita Polska (1918–1939) / monety próbne. Klipa 10 złotych, 1934, Warszawa; Józef Piłsudski – Orzeł Strzelecki, bez napisu PRÓBA; Kop. 3001 (R4), Parchimowicz P159, Berezowski –; srebro, 47.5 x 47.5 mm, 39.02 g; subtelna, stara patyna, moneta lekko przetarta, w oryginalnym granatowym pudełku sygnowanym Orłem i napisem MENNICA PAŃSTWOWA (stan pudełka dobry). Nakład jedyne 300 sztuk.
Stan: II/II+, Good Extremely Fine
Data sprzedaży: 19-11-2022
Cena szacunkowa: 15 000 zł
Cena wywoławcza: 12 000 zł
Cena wylicytowana: 17 000 zł

Ilość odsłon: 377