Aukcja nr 77
USD/PLN: 4.010 | EUR/PLN: 4.600 | data: 13-11-2021
Jesteś w:
A77
461 | POLSKA / Getto Łódzkie (1940–1944) 1 marka, 15.05.1940; bez serii i numeracji – niedokończony druk; Campbell 4202, Lucow – nie notuje, Miłczak – patrz L2, Sarosiek GŁ2; złamany lewy górny róg, rożki z.. |
II+ EF+ |
500 zł 4 600 zł
462 | POLSKA / Getto Łódzkie (1940–1944) 5 marek, 15.05.1940; numeracja 100100 w kolorze pomarańczowym, papier kartonowy; Campbell 4204, Lucow 859 (R3), Miłczak L4b, Sarosiek GŁ4a var.; minimalne nieświeżoś.. |
I UNC |
1 500 zł 3 700 zł
463 | POLSKA / Getto Łódzkie (1940–1944) 5 marek, 15.05.1940; bez serii i numeracji - niedokończony druk; Campbell 4204, Lucow – nie notuje, Miłczak – patrz L4, Sarosiek GŁ4 (patrz str. 79); lekko złamane w.. |
500 zł 4 200 zł
464 | POLSKA / Getto Łódzkie (1940–1944) 20 marek, 15.05.1940; numeracja 235035, papier bez znaku wodnego; Campbell 4206a1, Lucow 866 (R3), Miłczak L6c, Sarosiek GŁ6a; minimalnie ugięty prawy górny rożek, b.. |
I UNC |
600 zł 850 zł
465 | Stany Zjednoczone Ameryki (USA) / Federal Reserve Note Chicago; 5 dolarów, 1914; numeracja G3478390A, podpisy Burke i McAdoo, czerwona pieczęć; Friedberg 838b; liczne złamania, miejscowo przybrudzony papier, banknot w op.. |
III/IV VF/F |
300 zł 1 500 zł
466 | Stany Zjednoczone Ameryki (USA) / Federal Reserve Note Chicago; 10 dolarów, 1914; numeracja G1589031A, podpisy Burke i McAdoo, czerwona pieczęć; Friedberg 898b; liczne złamania, banknot w opakowaniu firmy PMG nr 8070313-.. |
III- VF- |
1 000 zł 2 800 zł
467 | Stany Zjednoczone Ameryki (USA) / National Currency Indiana, Terre Haute, The McKeen National Bank; 10 dolarów, 15.08.1905 (series of 1902); numeracja 11128 / Y381750, czerwona pieczęć; Friedberg 614; złamania, zmarsz.. |
III VF |
400 zł 3 900 zł
468 | Stany Zjednoczone Ameryki (USA) / National Currency Massachusetts, Springfield, The Chicopee National Bank; 10 dolarów, 28.03.1885 (series of 1882); numeracja 21119 / E4932E, brązowa pieczęć; Friedberg 480; delikatne .. |
500 zł 5 500 zł
469 | Stany Zjednoczone Ameryki (USA) / Military Payment Certificate Kompletny zestaw banknotów zastępczych serii 541 z lat 50 XX w. (1958 rok); w zestawie: 5 centów (st. II-), 10 centów (st. II), 25 centów (st. II), 50 centów (st. IV.. |
II/IV |
1 000 zł 2 000 zł
470 | POLSKA Kolekcja weksli z terenów zaboru pruskiego; 95 weksli z XIX wieku (w większości z II połowy XIX w.) częściowo wraz z naklejonym znaczkami, oraz 24 osobne znaczki wek.. |
II-III |
12 500 zł 0 zł
471 | POLSKA / Władysław IV Waza (1632–1648) Medal wybity na pamiątkę rozejmu w Sztumskiej Wsi, ok. 1642, autorstwa Jana Höhna Starszego i Sebastiana Dadlera, Gdańsk; Aw: Alegorie Miłosierdzia (z gałązka oliwną.. |
4 000 zł 5 000 zł
472 | POLSKA / Jan II Kazimierz Waza (1649–1668) Medal na pamiątkę ślubu i cudu w Kanie Galilejskiej, II poł. XVII w., autorstwa Jana Höhna, Gdańsk; Aw: Dwie postacie stojące naprzeciw siebie i ściskające sobie dło.. |
II+ EF+ |
2 000 zł 9 500 zł
473 | POLSKA / August III Sas (1733–1763) Medal nagrodowy z okazji święta Orderu Orła Białego, 1750, autorstwa Christiana Siegmunda Wermutha, Drezno; Aw: Popiersie króla w prawo, na odcięciu ramienia sygnatu.. |
III- VF- |
1 000 zł 2 200 zł
474 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski (1764–1795) Medal pamiątkowy, 1771, autorstwa Jana Filipa Holzhaeussera poświęcony Stanisławowi Konarskiemu (1700–1773); , Warszawa; Aw: Popiersie w lew, niżej sygnatura I. P. H.. |
400 zł 1 100 zł
475 | POLSKA / Stanisław August Poniatowski (1764–1795) Medal na pamiątkę rozpoczęcia budowy Świątyni Opatrzności Bożej, 1792, autorstwa Jana Filipa Holzhaeussera, Warszawa; Aw: Głowa Stanisława Augusta w prawo, na odcięc.. |
III VF |
1 000 zł 1 400 zł
476 | POLSKA / Polska pod zaborami (1795–1918) Medal na pamiątkę śmierci Stanisława Mokronoskiego (1761–1821), 1821, projektu Karola Emanuela Baerenda, Warszawa; Aw: Głowa Stanisława Mokronoskiego w prawo, na odc.. |
1 000 zł 2 600 zł
477 | POLSKA / Polska pod zaborami (1795–1918) Medal na pamiątkę śmierci Edwarda Raczyńskiego (1786–1845), 1845, Warszawa; Aw: Popiersie Edwarda Raczyńskiego lekko w lewo, na dole sygnatura I.MAJNERT R., EDWARD H.. |
400 zł 3 000 zł
478 | POLSKA / Polska pod zaborami (1795–1918) Medal na pamiątkę chrztu, ok. 1850, projektu Józefa Herknera; Aw: Bóg na tronie, przy nim trójka dzieci, w tle rosnące zboże i winogrona, DOPUŚĆCIE DZIATKI DO MNIE A.. |
II+ EF+ |
200 zł 950 zł
479 | POLSKA / Polska pod zaborami (1795–1918) Medal na pamiątkę chrztu, 1872–1879, projektu Józefa Majnerta, Warszawa; Aw: Św. Jan stojący na skale, udzielający chrztu stojącemu w wodzie Jezusowi, u góry Gołębic.. |
I- UNC- |
250 zł 1 300 zł
480 | POLSKA / Polska pod zaborami (1795–1918) Polska, XIX wiek, medal nagrodowy, 1884; Aw: Godło herbu Pleszewa, z boków 18 - 84, całość w wieńcu, CZEŚĆ ZASŁUDZE - WYSTAWA PRZEMYSŁOWA W PLESZEWIE; Rw: Godło herb.. |
II+ EF+ |
400 zł 1 300 zł