Aukcja 76 / 416

USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 15-05-2021

Order Świętej Anny III klasy (Орден Святой Анны), 1899–1904, Petersburg, zakład Alberta Keibela

Numer: 416
Opis: ROSJA / Mikołaj II (1894–1917). Order Świętej Anny III klasy (Орден Святой Анны), 1899–1904, Petersburg, zakład Alberta Keibela; Krzyż kawalerski z ramionami emaliowanymi na czerwono, w kątach krzyża stylizowane płomienie, w medalionie postać św. Anny, na stronie odwrotnej w medalionie monogram SA, na górnym ramieniu nabita punca z dwugłowym orłem, na dolnym imiennik AK, na łączniku nabita punca złota z imiennikiem ЯЛ (Jakow Nikołajewicz Lapunow), order dwuczęściowy, mocowany na wstążkę, wraz z oryginalnym pudełkiem, dodatkowo dwa naramienniki; Barac 741; emalia, złoto próby ‘583’, 35.1 x 39.6 mm, 11.20 g (ze wstążką); wykruszenie emalii na ramionach krzyża na stronie odwrotnej, podniszczone pudełko, ubytki materiału ławki naramiennika.
Stan: II, Extremely Fine
Data sprzedaży: 15-05-2021
Cena szacunkowa: 6 000 zł
Cena wywoławcza: 4 800 zł
Cena wylicytowana: 5 384 zł

Ilość odsłon: 824