Aukcja 76 / 400

USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 15-05-2021

Medal pamiątkowy Akcji Niepodległościowej w Krakowie, 1914, projektu Józefa Wilka, Wiedeń

Numer: 400
Opis: POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów (1795–1918). Medal pamiątkowy Akcji Niepodległościowej w Krakowie, 1914, projektu Józefa Wilka, Wiedeń; Aw: W wieńcu z cierni i wawrzynu widok Wawelu z wschodzącym słońcem w tle, u góry korona i orzeł zrywający okowy, w tle kotwica na której sygnatura WILK; Rw: Półpostać Matki Boskiej z Dzieciątkiem, na dole sygnatura WILK, KRÓLOWO • KORONY • POLSKIEJ • W • TOBIE • NADZIEJA • NASZA - MCMXIV; na obrzeżu nabita punca z literą A; Chomyn 960, 961, Strzałkowski 271 (R); srebro, 41.7 x 65.1 mm, 63.33 g; ładnie zachowany.
Stan: I, Uncirculated
Data sprzedaży: 15-05-2021
Cena szacunkowa: 500 zł
Cena wywoławcza: 400 zł
Cena wylicytowana: 2 200 zł

Ilość odsłon: 840