Aukcja 76 / 295

USD/PLN: 3.820 | EUR/PLN: 4.520 | data: 15-05-2021

Jürgensen Thomsen Christian – Catalogue de la Collection de Monnaies

Numer: 295
Opis: Książki numizmatyczne. Jürgensen Thomsen Christian – Catalogue de la Collection de Monnaies; Copenhague 1873–1876; trzytomowe opracowanie, tom I (1873) – 354 strony, 4.124 pozycje, tom II (1874) – 318 stron, 4474 pozycji, tom III (1876) – 288 stron, 4.083 pozycje, dodatkowo 14 tablic; twarda oprawa introligatorska ze złoceniami na grzbietach; notowania: M. Gumowski poz. 458, E.E. Clain-Stefanelli poz. 5.351; katalog wielkiego zbioru monet Christiana Jürgensena Thomsena licytowanego po śmierci kolekcjonera; wśród pozycji m.in. monety polskie, śląskie i krzyżackie; katalog opracowany w oparciu o źródła takich autorów jak J. Appel, H. Dannenberg, G. Dewerdeck, J.T. Koehler, J. Lelewel, D. Madai, L. Mikocki, G. Radziwill, F. A. Vossberg, W. de Wellenheim; minimalnie podniszczone okładki, rzadkie w komplecie.
Stan: ,
Data sprzedaży: 15-05-2021
Cena szacunkowa: 900 zł
Cena wywoławcza: 720 zł
Cena wylicytowana: 1 500 zł

Ilość odsłon: 711