Aukcja nr 74

USD/PLN: 4.180 | EUR/PLN: 4.520 | data: 16-05-2020
Jesteś w: A74  ŚREDNIOWIECZE  ŚLĄSK
69 ŚLĄSK / Ks. fürstenberskie, nieznany władca
kwartnik, 1. ćw. XIV w., mennica Świdnica; Aw: Gotycka litera S, w otoku trójliście i czwórliście; Rw: Uskrzydlona strzała, VP • NDL • NMEB •; Fbg 336, Fbg CDS 690, ..
2 000 zł
2 400 zł
70 ŚLĄSK / Ks. bytomsko-cieszyńskie, Eufemia lub synowie 1431-1452
halerz miejski, po 1438, mennica Bytom; Aw: Górnik kruszący oskardem skałę, MONETA ✶ D ✶ BITV; Rw: Orzeł bez korony i przepaski zwrócony w prawo, wokoło MONETA ✶ D ✶..
800 zł
800 zł
71 ŚLĄSK / Dolny Śląsk
brakteat szeroki, 2. poł. XIII w.; Baranek w lewo, z odwróconą głową, trzymający proporzec zakończony krzyżem, z trójstrefową płachtą skierowaną w prawo, obwódka per..
1 250 zł
1 400 zł
72 ŚLĄSK / Dolny Śląsk
brakteat, II poł XIII w.; Jeździec na koniu w prawo; Fbg 705, Fbg CDS 157; srebro, 25.9 mm, 0.54 g; pęknięcie wewnętrznej części wału, stara patyna, ładna, równo wyb..
1 500 zł
1 900 zł
73 ŚLĄSK / Dolny Śląsk
brakteat, II poł. XIII w.; Orzeł Śląski, z wklęsłą przepaską na piersi; Fbg 783, Fbg CDS -, srebro, 27.0 mm, 0.69 g; stara patyna, bardzo ładnie zachowany
1 000 zł
1 300 zł
74 ŚLĄSK / Dolny Śląsk
brakteat, II poł. XIII w.; Orzeł Śląski, z wklęsłą przepaską na piersi; Fbg 783, Fbg CDS -, srebro, 26.0 mm, 0.67 g; stara patyna, efektowny i pięknie zachowany
1 000 zł
1 500 zł
75 ŚLĄSK / Dolny Śląsk
obol brakteatowy, 2. poł. XIII w.; Baranek w lewo, z odwróconą głową, trzymający proporzec zakończony krzyżem, z płachtą skierowaną w prawo, obwódka perełkowa na koł..
500 zł
600 zł