Aukcja nr 74
USD/PLN: 4.180 | EUR/PLN: 4.520 | data: 16-05-2020
61 | POLSKA / Wacław II Czeski 1300-1305 grosz praski; Aw: Korona, WENCEZLΛVS • SECVNDVS / DEI (dwa pierścienie) GRATIA (dwa pierścienie) REX (dwa pierścienie) BOEMIE; Rw: Czeski Lew kroczący w lewo, *+* GR.. |
II+ EF+ |
600 zł 1 750 zł
62 | POLSKA / Kazimierz Wielki 1333-1370 półgrosz, mennica Kraków; Aw: Król siedzący na tronie na wprost, trzymający jabłko panowania i berło, po bokach trójliście, + MOȠЄTΛ (dwa pierścienie) KΛZIMIRI (dwa .. |
II- EF- |
1 500 zł 4 200 zł
63 | POLSKA / Ludwik Andegaweński 1342-1370-1382 goldgulden, 1366-1368, mennica Buda, mincerz Chimle Péter; Aw: Tarcza herbowa Węgier i Andegawenów w rozecie i sześciu podwójnych łukach, w zewnętrzych kątach łuków .. |
4 000 zł 4 400 zł
64 | POLSKA / Władysław Opolczyk 1370-1401 kwartnik ruski, 1373-1376; Aw: Litera W, z boków i u góry po trzy pierścienie, u dołu jeden pierścień, całe przedstawienie w podwójnym czwórłuku, w zewnętrznych kąta.. |
3 000 zł 3 000 zł
65 | POLSKA / Władysław Jagiełło 1386-1434 półgrosz, 1412-1414, mennica Kraków; Aw: Korona, niżej ‡F, + MONE (lilia) WLADISLAI; Rw: Orzeł, + REGIS (lilia) POLONIE; Frynas P.16.1/9 (R), Pawlikowski XVII.6.1 (ER.. |
II+ EF+ |
250 zł 2 800 zł
66 | POLSKA / Kazimierz IV Jagiellończyk 1446-1492 szeląg gdański; Aw: Tarcza na której orzeł w koronie, z głową skierowaną w lewo, ✶ KΛSIMIRVS • R • POLOȠ; Rw: Tarcza na której herb Gdańska (szeroka korona i dwa krz.. |
II- EF- |
250 zł 500 zł
67 | POLSKA / Kazimierz IV Jagiellończyk 1446-1492 szeląg gdański; Aw: Tarcza na której Orzeł w koronie, z głową skierowaną w lewo, (przewiązana lilia) KΛSIMIRVS + R \ POLO; Rw: Tarcza na której herb Gdańska (szeroka.. |
II- EF- |
250 zł 280 zł
68 | POLSKA / Kazimierz IV Jagiellończyk 1446-1492 szeląg toruński; Aw: Tarcza z herbem Torunia, ✶ KASIMIR • D G R • POLOȠ; Rw: Słabo widoczna tarcza, na której Orzeł trzymający miecz w lewej ręce, ✶ MOȠЄTΛ TORVȠЄȠ; .. |
600 zł 1 800 zł
69 | ŚLĄSK / Ks. fürstenberskie, nieznany władca kwartnik, 1. ćw. XIV w., mennica Świdnica; Aw: Gotycka litera S, w otoku trójliście i czwórliście; Rw: Uskrzydlona strzała, VP • NDL • NMEB •; Fbg 336, Fbg CDS 690, .. |
III VF |
2 000 zł 2 400 zł
70 | ŚLĄSK / Ks. bytomsko-cieszyńskie, Eufemia lub synowie 1431-1452 halerz miejski, po 1438, mennica Bytom; Aw: Górnik kruszący oskardem skałę, MONETA ✶ D ✶ BITV; Rw: Orzeł bez korony i przepaski zwrócony w prawo, wokoło MONETA ✶ D ✶.. |
II+ EF+ |
800 zł 800 zł
71 | ŚLĄSK / Dolny Śląsk brakteat szeroki, 2. poł. XIII w.; Baranek w lewo, z odwróconą głową, trzymający proporzec zakończony krzyżem, z trójstrefową płachtą skierowaną w prawo, obwódka per.. |
1 250 zł 1 400 zł
72 | ŚLĄSK / Dolny Śląsk brakteat, II poł XIII w.; Jeździec na koniu w prawo; Fbg 705, Fbg CDS 157; srebro, 25.9 mm, 0.54 g; pęknięcie wewnętrznej części wału, stara patyna, ładna, równo wyb.. |
1 500 zł 1 900 zł
73 | ŚLĄSK / Dolny Śląsk brakteat, II poł. XIII w.; Orzeł Śląski, z wklęsłą przepaską na piersi; Fbg 783, Fbg CDS -, srebro, 27.0 mm, 0.69 g; stara patyna, bardzo ładnie zachowany |
1 000 zł 1 300 zł
74 | ŚLĄSK / Dolny Śląsk brakteat, II poł. XIII w.; Orzeł Śląski, z wklęsłą przepaską na piersi; Fbg 783, Fbg CDS -, srebro, 26.0 mm, 0.67 g; stara patyna, efektowny i pięknie zachowany |
1 000 zł 1 500 zł
75 | ŚLĄSK / Dolny Śląsk obol brakteatowy, 2. poł. XIII w.; Baranek w lewo, z odwróconą głową, trzymający proporzec zakończony krzyżem, z płachtą skierowaną w prawo, obwódka perełkowa na koł.. |
500 zł 600 zł
76 | POMORZE WSCHODNIE / Sambor II Tczewski 1233-1278 brakteat, mennica Tczew (?); Wspięty gryf w prawo; Dbg-P. 54, Sarbsk 2, Wieleń 157, Kop. 209 (R6), Frynas P.Pom.4.1 (R); srebro, 18.3 mm, 0.21 g; bardzo wyraźny i ła.. |
500 zł 600 zł
77 | POMORZE WSCHODNIE / Sambor II Tczewski 1233-1278 brakteat, przed 1277, mennica Tczew (?); Na tarczy gryf w lewo; Frynas P.Pom.4.3 (VR), Kop. 211 (R6), Dbg-P. 56, Sarbsk 4, Wieleń 160; srebro, 18.6 mm, 0.24 g; dwa p.. |
III VF |
500 zł 850 zł
78 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat, ok. 1247–1258; Długowłosa postać rycerza, trzymająca prawą ręką tarczę, na której krzyż, w lewej ręce proporzec płachtą skierowany ku głowie, z lewej stron.. |
1 000 zł 1 400 zł
79 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat, ok. 1247–1258; Długowłosa postać rycerza, trzymająca lewą ręką tarczę, na której krzyż, w prawej ręce proporzec płachtą skierowany ku głowie, z prawej stro.. |
II- EF- |
1 000 zł 1 000 zł
80 | ZAKON KRZYŻACKI brakteat, ok. 1247–1258; Długowłosa postać rycerza, trzymająca lewą ręką tarczę, na której krzyż, w prawej ręce proporzec płachtą skierowany ku głowie, z prawej stro.. |
II- EF- |
1 000 zł 800 zł