Aukcja 74 / 72
USD/PLN: 4.180 | EUR/PLN: 4.520 | data: 16-05-2020
brakteat, II poł XIII w.
Numer: | 72 |
Opis: | ŚLĄSK / Dolny Śląsk. brakteat, II poł XIII w.; Jeździec na koniu w prawo; Fbg 705, Fbg CDS 157; srebro, 25.9 mm, 0.54 g; pęknięcie wewnętrznej części wału, stara patyna, ładna, równo wybita moneta; wyraźne przedstawienie jeźdźca, interpretowane przez Friedensburga jako gryf |
Stan: | II, Extremely Fine |
Data sprzedaży: | 16-05-2020 |
Cena szacunkowa: | 1 500 zł |
Cena wywoławcza: | 1 200 zł |
Cena wylicytowana: | 1 900 zł |
Ilość odsłon: 1045