Aukcja 74 / 411

USD/PLN: 4.180 | EUR/PLN: 4.520 | data: 16-05-2020

medal na pamiątkę przyjęcia Polski do Ligi Narodów, 1926, Warszawa, projektu Józefa Aumillera

Numer: 411
Opis: POLSKA / II Rzeczpospolita Polska 1918-1939. medal na pamiątkę przyjęcia Polski do Ligi Narodów, 1926, Warszawa, projektu Józefa Aumillera; Aw: Stojąca kobieta trzymająca gałązkę oliwną, wsparta na tarczy z Orłem, w tle jezioro Lemańskie i zabudowania Genewy, z prawej znak mennicy i sygnatura Ja, w odcinku SEPTEMBER MCMXXVI; Rw: POLONIA / POST DURUM SERVITI / SESQUISAECLUM / FAVENTIBUS POPULIS / IN LIBERTATEM VINDICATA / POPULORUM SOCIETATIS / CONSILIUM INTRAT HAC / SUMMA LEGE IUSTITIAE / UT NE QUEMQUAM / LADEAT AB ULLOVE / LAEDATUR; na obrzeżu nabite znak mennicy i Ag. 0,900; Strzałkowski 546 (R); srebro próby ‘900’, 55.1 mm, 81.39 g; patyna, bardzo rzadki, wybito jedynie 20 sztuk w srebrze
Stan: I/I-, Choice About Uncirculated
Data sprzedaży: 16-05-2020
Cena szacunkowa: 1 500 zł
Cena wywoławcza: 1 200 zł
Cena wylicytowana: 3 400 zł

Ilość odsłon: 859