Aukcja 73 / 53

USD/PLN: 3.850 | EUR/PLN: 4.250 | data: 16-11-2019

naśladownictwo łupawskie denara bawarskiego, I ćw. XI w.

Numer: 53
Opis: Słowianie / Słowiańszczyzna Zachodnia? / Pomorze? / Polska?. naśladownictwo łupawskie denara bawarskiego, I ćw. XI w.; Aw: Postać świętego z włócznią, wokoło imitacja napisu; Rw: Krzyż, w polach kulki i kółko, wokoło imitacja napisu; Inventar II 136:855, Fiala-Łupawa 1061, Mateusz Bogucki, Zachodniosłowiańskie naśladownictwa monet bawarskich z X i XI wieku [w: Pieniądz i banki na Śląsku. Studia nad Dziejami Pieniądza i Bankowości w Polsce, tom 2. Poznań 2012], Ryc. 16:C (ten sam stempel awersu); srebro, 19.3 mm, 1.44 g; delikatna patyna, lekko gięty, duża rzadkość
Stan: III, Very Fine
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Cena wywoławcza: 800 zł
Cena wylicytowana: 0 zł

Ilość odsłon: 1298