Aukcja 73 / 456

USD/PLN: 3.850 | EUR/PLN: 4.250 | data: 16-11-2019
Jesteś w: A73  MEDALE  SZWECJA  Gustaw II Adolf 1594-1632

medal na pamiątkę 20. rocznicy zajęcia Rygi przez wojska Gustawa Adolfa, 1641, medal projektu Sebastiana Dadlera

Numer: 456
Opis: SZWECJA / Gustaw II Adolf 1594-1632. medal na pamiątkę 20. rocznicy zajęcia Rygi przez wojska Gustawa Adolfa, 1641, medal projektu Sebastiana Dadlera; Aw: Gustaw Adolf na wspiętym koniu, w prawo, na tle obozu wojskowego oraz panoramy Rygi, wśród chmur dwa anioły trzymające wieniec nad głową króla, (kwiat) GUSTAVUS ADOLPHUS MAGNUS DEI GRATIA SUECOR:GOTHOR:ET VANDALOR:REX AUGUSTUS, w odcinku sygnatura •S•D• oraz punca z herbem Leliwa Hutten-Czapskich; Rw: Scena oblężenia Rygi przez wojska szwedzkie, u góry wśród chmur herb Rygi nad którym wieniec trzymany przez anioły, (kwiat) RIGA DEVICTA VICTORIA VENIT AB AXE LAVRV VBI GVSTAVI CINXIT RADIANTE CAPILLOS, w odcinku sygnatura •H•W•; Więcek 108, H-Cz. 4364 (R3), Maué 45; Hildebrand 8; srebro, 60.3 mm, 63.70 g; patyna. Medal zamówiony w Gdańsku u Sebastiana Dadlera, który wykonał jedynie stemple, a medale wybijano w mennicy ryskiej, pod nadzorem Henryka Wulfa, którego inicjały są również na medalu. Ciekawy i bardzo ładnie zachowany egzemplarz pochodzący z kolekcji Czapskich
Stan: II+, Choice Extremely Fine
Cena szacunkowa: 8 000 zł
Cena wywoławcza: 6 400 zł
Cena wylicytowana: 0 zł

Ilość odsłon: 1164