Aukcja 73 / 308

USD/PLN: 3.850 | EUR/PLN: 4.250 | data: 16-11-2019
Jesteś w: A73  LITERATURA NUMIZMATYCZNA

Ignacy Zagórski, Monety dawnej Polski jakoteż prowincyj i miast do niej niegdy należących z trzech ostatnich wieków”

Numer: 308
Opis: Ignacy Zagórski, Monety dawnej Polski jakoteż prowincyj i miast do niej niegdy należących z trzech ostatnich wieków”; Warszawa 1845; 191 stron + 18 stron „Spisu dzieł i pism o monetach, medalach i rzeczach menniczych polskich” + 60 tablic; notowania: A. Ryszard „Spis dzieł numizmatycznych polskich” poz. 962, E. E. Clain-Stefanelli poz. 11037, M. Gumowski poz. 2667; oprawa twarda w półskórek, ze złoceniami; jedno z najstarszych dzieł na temat monet polskich od Zygmunta Starego do Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz monet lennych; monety do katalogu zostały udostępnione przez numizmatyków i zbieraczy, m.in. hrabiego Franciszka Potockiego, Księcia Wilhelma Radziwiłła, Radcy Stanu Reichla, F.A. Vossberga, hrabiego A. Ledóchowskiego, Maksymiliana Bartynowskiego z Krakowa, Karola Beyera z Warszawy oraz ze zbiorów Uniwersytetu Aleksandrowskiego w Warszawie i gabinetu Cesarskiego w Wiedniu; pęknięty grzbiet, po naprawie, zaokrąglone rogi, na stronie tytułowej podpisy właścicieli, wnętrze pięknie zachowane
Stan: I-, About Uncirculated
Data sprzedaży: 16-11-2019
Cena szacunkowa: 2 500 zł
Cena wywoławcza: 2 000 zł
Cena wylicytowana: 2 000 zł

Ilość odsłon: 950