Aukcja 72 / 434

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.260 | data: 11-05-2019
Jesteś w: A72  MEDALE  NIEMCY  Prusy, Wilhelm I 1861-1888

medal “generalski” na pamiątkę zwycięstwa nad Francją 1870-1871, 1871, projektu E Weiganda i F.W. Kullricha, Aw: Głowa Wilhelma I w prawo, wokół wypisani generałowie biorący udział w wojnie, na dole sygnatura, E. WEIGAND FEC.

Numer: 434
Opis: NIEMCY / Prusy, Wilhelm I 1861-1888. medal “generalski” na pamiątkę zwycięstwa nad Francją 1870-1871, 1871, projektu E Weiganda i F.W. Kullricha, Aw: Głowa Wilhelma I w prawo, wokół wypisani generałowie biorący udział w wojnie, na dole sygnatura, E. WEIGAND FEC.; Rw: Germania siedząca na tronie, w prawej ręce trzyma miecz sztychem do dołu, lewą rękę trzyma opartą na tarczy, z lewej Wiktoria trzymająca wieniec laurowy nad głową Germanii, z prawej Pax z gałązką i rogiem obfitości, niżej sygnatury TH.GROSSE INV. i W. KULLRICH F., niżej 1870 - Krzyż Żelazny - 1871; Slg. Marienburg 5863; srebro, 85 mm, 315.08 g; delikatna patyna, tło lekko czyszczone. Medal nazwany generalskim, ponieważ odbitki tego medalu w srebrze otrzymywali tylko generałowie, ogromna rzadkość, wybito jedynie 100 sztuk w srebrze
Stan: II+, Choice Extremely Fine
Data sprzedaży: 11-05-2019
Cena szacunkowa: 3 500 zł
Cena wywoławcza: 2 800 zł
Cena wylicytowana: 6 000 zł

Ilość odsłon: 70