Aukcja 72 / 418

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.260 | data: 11-05-2019
Jesteś w: A72  MEDALE  POLSKA  Polska pod zaborami

medal z okazji 200. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej, 1883, Kraków, wybity na zlecenie M. Kurnatowskiego w zakładzie Juliusza Kossaka w Krakowie

Numer: 418
Opis: POLSKA / Polska pod zaborami. medal z okazji 200. rocznicy Odsieczy Wiedeńskiej, 1883, Kraków, wybity na zlecenie M. Kurnatowskiego w zakładzie Juliusza Kossaka w Krakowie; Aw: Popiersie króla Jana III w zbroi, z boku sygnatura NAKŁ. / M. KURNATOWSKI / KRAKÓW, nad popiersiem łukiem JAN III SOBIESKI KRÓL POLSKI, wokoło PAMIĄTKA DWÓCHSETLETNIA OSWOBODZENIA WIEDNIA 1883; Rw: Scena triumfu królewskiego na polu bitewnym, w tle katedra wiedeńska, wokoło DNIA 12go WRZEŚNIA 1683 - “Ach unser brave Koenig!”; Chomyn 373, H.-Cz. nie notuje; brąz, 53 mm, 61.55 g; patyna, pięknie zachowany egzemplarz
Stan: I, Uncirculated
Data sprzedaży: 11-05-2019
Cena szacunkowa: 600 zł
Cena wywoławcza: 480 zł
Cena wylicytowana: 750 zł

Ilość odsłon: 47