Aukcja 72 / 416
USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.260 | data: 11-05-2019
medal poświęcony Joachimowi Lelewelowi, Paryż, 1861, projektu Jeana Würdena
Numer: | 416 |
Opis: | POLSKA / Polska pod zaborami. medal poświęcony Joachimowi Lelewelowi, Paryż, 1861, projektu Jeana Würdena; Aw: Głowa w prawo, niżej sygnatura WURDEN F., JOACHIMUS LELEWEL - NATUS VARSOVIAE AD. 1786. / ET PARISIIS 29 DIE MAII 1861 MORTUUS.; Rw: Wschodzące słońce, na którym napis AUSPICIUM / MELIORIS / AEVI, niżej kompozycja z globusa, ksiąg, kotwicy, kałamarza i tablicy z herbami Polski i Litwy oraz napisem POLONIA LIVUANIA, niżej ILLUSTRISS, CIVI ANTIQ, VIRTUTIS, REDEMPT. / PATRIÆ PIĖ ADDICTO, VULGÒ LUMEN REIP. / POLO. VOGATO, INTER ERUDITISSI. / QUOQ. ORBIS TERR. PRINCIPI. / 1850; H-Cz. 5393 (R1), Chomyn 1016; brąz, 50.1 mm, 49.31 g; ciemna patyna, bardzo ładnie zachowany, wizerunek na medalu wzorowany na przedstawieniu z medalu J. P. Davida D’Angers |
Stan: | I-, About Uncirculated |
Data sprzedaży: | 11-05-2019 |
Cena szacunkowa: | 1 000 zł |
Cena wywoławcza: | 800 zł |
Cena wylicytowana: | 1 300 zł |
Ilość odsłon: 1255