Aukcja 72 / 416

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.260 | data: 11-05-2019
Jesteś w: A72  MEDALE  POLSKA  Polska pod zaborami

medal poświęcony Joachimowi Lelewelowi, Paryż, 1861, projektu Jeana Würdena

Numer: 416
Opis: POLSKA / Polska pod zaborami. medal poświęcony Joachimowi Lelewelowi, Paryż, 1861, projektu Jeana Würdena; Aw: Głowa w prawo, niżej sygnatura WURDEN F., JOACHIMUS LELEWEL - NATUS VARSOVIAE AD. 1786. / ET PARISIIS 29 DIE MAII 1861 MORTUUS.; Rw: Wschodzące słońce, na którym napis AUSPICIUM / MELIORIS / AEVI, niżej kompozycja z globusa, ksiąg, kotwicy, kałamarza i tablicy z herbami Polski i Litwy oraz napisem POLONIA LIVUANIA, niżej ILLUSTRISS, CIVI ANTIQ, VIRTUTIS, REDEMPT. / PATRIÆ PIĖ ADDICTO, VULGÒ LUMEN REIP. / POLO. VOGATO, INTER ERUDITISSI. / QUOQ. ORBIS TERR. PRINCIPI. / 1850; H-Cz. 5393 (R1), Chomyn 1016; brąz, 50.1 mm, 49.31 g; ciemna patyna, bardzo ładnie zachowany, wizerunek na medalu wzorowany na przedstawieniu z medalu J. P. Davida D’Angers
Stan: I-, About Uncirculated
Data sprzedaży: 11-05-2019
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Cena wywoławcza: 800 zł
Cena wylicytowana: 1 300 zł

Ilość odsłon: 54