Aukcja 72 / 415

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.260 | data: 11-05-2019
Jesteś w: A72  MEDALE  POLSKA  Polska pod zaborami

Polska, medal pamiątkowy dedykowany Robertowi Fergussonowi, 1832, projektu Władysława Oleszczyńskiego

Numer: 415
Opis: POLSKA / Polska pod zaborami. Polska, medal pamiątkowy dedykowany Robertowi Fergussonowi, 1832, projektu Władysława Oleszczyńskiego; Aw: Głowa w prawo, niżej sygnatura WL•OLESZCZYNSKI•F., w otoku NEC DEERUNT QUI - MEMINERINT MEI; Rw: Tarcza herbowa z Orłem i Pogonią, z tarczy wyrasta wieniec dębowy wewnątrz którego ROBERTO CUTLAR / FERGUSON / CANDIDO AC TENACI / JURIS GENTIUM / PROPUGNATORI / VI OPPRESSA / GENIO SUPERSTES / POLONIA / DICAVIT / M•D•CCC•XXXII.; brąz, 50.2 mm, 58.02 g; delikatne zacięcie krawędzi, bardzo ładna patyna, medal wybity staraniem Komitetu Paryskiego
Stan: II, Extremely Fine
Data sprzedaży: 11-05-2019
Cena szacunkowa: 450 zł
Cena wywoławcza: 360 zł
Cena wylicytowana: 440 zł

Ilość odsłon: 1034