Aukcja 72 / 411

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.260 | data: 11-05-2019

medal z okazji przekazania folwaku Łobzowskiego Akademii Krakowskiej, 1787, medal autorstwa Jana Filipa Holzhaeussera

Numer: 411
Opis: POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795. medal z okazji przekazania folwaku Łobzowskiego Akademii Krakowskiej, 1787, medal autorstwa Jana Filipa Holzhaeussera; Aw: Głowa króla w prawo, w dolnej części sygnatura I.P.H., STANISLAUS AUGUSTUS D.G.REX POLONIÆ M.D.LITUA.; Rw: ACADEMIÆ / CRACOVIENSI / LITTERARUMIN / POLONIA ALTRICI / CONCESSIT / S.A.R. / SUUM PRÆDIUM / LOBZOVIENSE. / A•MDCCLXXXVII., z boków dwie gałązki dębowe; Więcek 68, Raczyński 535, H-Cz. 3289; srebro, 40.3 mm, 28.73 g; tło lekko czyszczone, pojedyncze rysy na rewersie, delikatna patyna, pięknie zachowany
Stan: I-, About Uncirculated
Data sprzedaży: 11-05-2019
Cena szacunkowa: 3 500 zł
Cena wywoławcza: 2 800 zł
Cena wylicytowana: 5 500 zł

Ilość odsłon: 1334