Aukcja 72 / 401

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.260 | data: 11-05-2019
Jesteś w: A72  MEDALE  POLSKA  August III Sas 1733-1763

medal wybity z okazji święta Orderu Orła Białego, 1752, sygnowany Wermuth

Numer: 401
Opis: POLSKA / August III Sas 1733-1763. medal wybity z okazji święta Orderu Orła Białego, 1752, sygnowany Wermuth; Aw: Popiersie władcy w prawo, w dolnej części sygnatura WERMUTH•F•, w otoku AUGUSTUS III D•G• - REX POLONIARUM; Rw: Stół na którym łańcuch z Orderem Orła Białego, DE REGE ET REPUBLIKA BENE MERENTIBUS, w odcinku MDCCLII / 3•AUG•; H.-Cz. 2792 (R1), Raczyński 403 (podobne -z inną datą), Mikocki nie notuje z tą datą; srebro, 53 mm, 58.20 g; delikatna patyna, bardzo ładny i rzadki medal
Stan: II+, Choice Extremely Fine
Cena szacunkowa: 7 500 zł
Cena wywoławcza: 6 000 zł
Cena wylicytowana: 0 zł

Ilość odsłon: 1745