Aukcja 72 / 189

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.260 | data: 11-05-2019

trojak 1597, Lublin

Numer: 189
Opis: Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne. trojak 1597, Lublin; czterokropkowa rozetka pomiędzy G i REX na awersie, data 9-7 po bokach Orła, u dołu z prawej strony znak menniczy (nieznanego dzierżawcy, prawdopodobnie Hansa Ecke), litery I-F po bokach herbu Lewart; Iger L.97.14.c (R3), Kop. 1082 (R3), Kop. Z.III.W. 790 (R3); miejscowa zielonkawa patyna, lekko niedobity, ale rzadki, bardzo ładny z połyskiem menniczym
Stan: II, Extremely Fine
Data sprzedaży: 11-05-2019
Cena szacunkowa: 2 000 zł
Cena wywoławcza: 1 600 zł
Cena wylicytowana: 2 500 zł

Ilość odsłon: 85