Aukcja 72 / 178

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.260 | data: 11-05-2019

talar 1630, Bydgoszcz

Numer: 178
Opis: Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne. talar 1630, Bydgoszcz; Aw: Wąskie popiersie króla w zbroi z kokardą w prawo, p rękach dzierżące miecz i jabłko królewskie, poniżej herb Półkozic i napis wokoło SIGIS III D G REX POL M D LIT RVS PRVS MASO, Rw: Wielopolowa tarcza herbowa, po bokach inicjały I-I zarządcy mennicy i data 16-30, w otoku napis SAM LIV NEC NO SV / order Złotego Runa / GOT VAD Q HR REX; Dostych 30.3.05 (R4), Dav. 4316, Kop. Z.III.W. 1035 (R), Tyszkiewicz 6 mk; srebro, 28.65 g; stara, szlachetna patyna
Stan: III+, Good Very Fine
Data sprzedaży: 11-05-2019
Cena szacunkowa: 5 000 zł
Cena wywoławcza: 4 000 zł
Cena wylicytowana: 5 250 zł

Ilość odsłon: 108