Aukcja 72 / 177

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.260 | data: 11-05-2019

talar 1628, Bygdoszcz

Numer: 177
Opis: Zygmunt III Waza 1587-1632 / monety koronne. talar 1628, Bygdoszcz; Aw: Popiersie króla w prawo w zbroi, trzymającego miecz i jabłko królewskie, poniżej herb Półkozic w tarczy, wokoło napis SIGIS III D G REX POLO M D LIT RVS PRVS MA zakończony ozdobnym krzyżem; Rw: Wielopolowa tarcza herbowa, po bokach inicjały I-I zarządcy mennicy i data 16-28, w otoku napis SAM LIV NEC NO SV / order Złotego Runa / GOT VAD Q HRI REX zakończony ozdobnym krzyżem; Dostych 28.3.06 (R6), Dav. 4316, Kop. Z.III.W. 1023 (R), Tyszkiewicz 6 mk; srebro, 28.43 g; stara patyna, drobne wady krążka po stronie rewersu
Stan: III+, Good Very Fine
Data sprzedaży: 11-05-2019
Cena szacunkowa: 7 000 zł
Cena wywoławcza: 5 600 zł
Cena wylicytowana: 6 500 zł

Ilość odsłon: 1597