Aukcja 72 / 136

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.260 | data: 11-05-2019

szeląg elbląski

Numer: 136
Opis: POLSKA / Kazimierz Jagiellończyk 1447-1492. szeląg elbląski; Aw: Ostrołukowa tarcza na której Orzeł, nad Orłem korona, ✶KΛSIMIRVS:R:POLOȠ; Rw: Herb Elbląga, +MoȠЄTΛ:CIVIT:ЄLVI; Frynas P.18.6, Gum.H. 464, Neumann’87 23, Kop. 7063 (R2), CNCE 66 (R3), Pfau 46; srebro, 21.6 mm, 1.76 g; pięknie zachowany z blaskiem menniczym, ciekawy egzemplarz z literą R w imieniu władcy przypominającą Ƞ, wybitą najprawdopodobniej uszkodzona puncą, moneta piękna i rzadka w tym stanie
Stan: II+, Choice Extremely Fine
Data sprzedaży: 11-05-2019
Cena szacunkowa: 500 zł
Cena wywoławcza: 400 zł
Cena wylicytowana: 1 600 zł

Ilość odsłon: 982