Aukcja 72 / 124

USD/PLN: 3.770 | EUR/PLN: 4.260 | data: 11-05-2019

kwartnik, pocz. XIV w.

Numer: 124
Opis: POLSKA / Nieokreślone księstwo i władca. kwartnik, pocz. XIV w.; Aw: Głowa w lewo, z tyłu trójlistna rozeta, w otoku pięciopłatkowe rozety i kropki; Rw: Stojąca postać na wprost, w sukni, z uniesionym mieczem w prawej ręce i tarczą z wklęsłym krzyżem w lewej (wzorowane na monetach margrabiów brandenburskich z XIII i XIV w.), z boków postaci litery C-S, w otoku sześciopłatkowe rozety i kropki; brak analogii w literaturze; srebro, 19.5 mm, 1.08 g; ciemna patyna, lekko gięty, nieznany w literaturze typ z bardzo ciekawym zapożyczeniem z monet brandenburskich, ogromna rzakość i doskonałe uzupełnienie kolekcji kwartników
Stan: III, Very Fine
Data sprzedaży: 11-05-2019
Cena szacunkowa: 4 000 zł
Cena wywoławcza: 3 200 zł
Cena wylicytowana: 3 500 zł

Ilość odsłon: 948