Aukcja nr 69
USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017
791 | POLSKA / Polska pod zaborami medal 1826, nieznanego autora wybity z okazji śmierci Aleksandra I; Aw: Popiersie w wieńcu w prawo, nad nim gwiazda, ALEXANDER I WSKRZESICIEL KROLEST POLSK 1815, Rw: .. |
II+ EF+ |
800 zł 2 200 zł
792 | POLSKA / Polska pod zaborami medal autorstwa Alberta Barre’a wybity w 1864 r., poświęcony Aleksandrowi Fredrze; Aw: Popiersie pisarza w lewo, wokoło ALEKSANDER FREDRO POETA DRAMATYCZNY, sygnatura.. |
II+ EF+ |
600 zł 550 zł
793 | POLSKA / Polska pod zaborami medal Zofia z hrabiów Branickich, hrabini Potocka, sygnowany C. RADNITZKY wybity w 1867 r. nakładem gminy Kraków, Aw: Popiersie Zofii Potockiej w lewo w chuście na gł.. |
I-/II+ UNC-/EF+ |
1 000 zł 1 100 zł
794 | POLSKA / Polska pod zaborami Józef Ignacy Kraszewski - medal autorstwa Fryderyka Wilhelma Below’a wybity w 1879 r. dla pisarza jako dar Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w 50-lecie jego pr.. |
I UNC |
1 500 zł 3 000 zł
795 | POLSKA / Polska pod zaborami srebrne wesele Jana i Zofii Szeptyckich - medal 1886 r., niesygnowany, Aw: Pod koroną hrabiowską herby Szeptycki i Bończa, napis w otoku JANA I ZOFII SZEPTYCKICH, Rw:.. |
II+ EF+ |
400 zł 900 zł
796 | POLSKA / Polska pod zaborami Wizyta Franciszka Józefa I w Galicji -medal z uszkiem, 1892 r., sygnowany ZIMBLER, Aw: Głowa cesarza w prawo i napis CESARZ FRANCISZEK JÓZEF I, Rw: Napisy NA PAMIĄTKĘ.. |
I/I- UNC/UNC- |
250 zł 400 zł
797 | POLSKA / Polska pod zaborami Mikołaj Zaklika z Międzygórza, kancerz wielki koronny, medal sygnowany AR (Alfred Römer -malarz, medalier, rzeźbiarz, historyk sztuki krakowski), wybity w 1893 r. w P.. |
I UNC |
3 000 zł 2 600 zł
798 | POLSKA / Polska pod zaborami medal autorstwa Konstantego Laszczki z 1913 r., wybity na 100. rocznicę śmierci księcia Józefa Poniatowskiego; Aw: Popiersie na wprost z głową lekko zwróconą w prawo,.. |
I UNC |
800 zł 0 zł
799 | POLSKA / Medale po II Wojnie Światowej Milenium Polski, medal wydany w USA 1966 r, Aw: Orzeł z krzyżem na piersiach, w otoku napis POLAND’S MILLENIUM - 966-1966 - MILENIUM POLSKI, Rw: Krzyż na nim Orzeł, w.. |
I UNC |
300 zł 700 zł