Aukcja nr 69

USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017
Jesteś w: A69  ŚREDNIOWIECZE  POLSKA
180 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy XIII/XIV w.; Uproszczona dwukondygnacjowa wieża ze spiczastym dachem i dwiema bocznymi wieżyczkami, otoczona czterema kulkami; podobny do Fbg 885,..
300 zł
550 zł
181 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
250 zł
360 zł
182 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Dolny Śląsk; brakteat anonimowy; Wieża bramna z czterema blankami, w prześwicie słup; Fbg 887, Saurma-Jeltsch 166; srebro 15 mm, 0.19 g, patyna
250 zł
0 zł
183 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat guziczkowy, początek XIV w.; Uncjalna, zamknięta litera Є; brak analogii w literaturze i skarbach; srebro 17 mm, 0.22 g, zielona patyna
300 zł
440 zł
184 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Krakowskie; brakteat 3. ćwierć XIII w.; Smok z podwiniętym ogonem stojący w lewo, z głową ziejącą ogniem zwróconą do tyłu, w polach dwie kulki; Kop. 302be; srebro 0.1..
800 zł
700 zł
185 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Północno-zachodnia Polska; brakteat 2. połowa XIII w.; Korona z niską skąpą obręczą, środkowym słupem zakończonym kulką i dwoma liliowatymi fleuronami po bokach; brak..
250 zł
0 zł
186 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
naśladownictwo brakteata krzyżackiego typu “Krzyż grecki”, 2. połowa XIII w.; Krzyż grecki o rozszerzonych końcach ramion, w przeciwległych kątach półksiężyc i sześci..
300 zł
240 zł
187 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
brakteat po 1257 r.; Brama z łukowatym prześwitem i blankami, w bramie pierścień z trzema klejnotami; BRP Prusy N3b, Kop. 8990y, Wieleń 113; srebro 0.13 g, delikatnie..
300 zł
0 zł
188 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Zakon Krzyżacki; brakteat ok. 1267/8-1277/8; Arkady z krzyżykami i kulką u góry; BRP Prusy T4.2, Kop. 8995c, Sarbsk 38a, Wieleń 30; srebro 17 mm, 0.22 g, fragment koł..
250 zł
0 zł
189 POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w.
Zakon Krzyżacki; brakteat ok. 1277/8-1287/8; Krzyż na arkadzie, po bokach kulki, u dołu gwiazda; BRP Prusy T5, Kop. 8988 (R1), Wieleń 23); srebro 0.23 g, bardzo ładni..
250 zł
0 zł
190 POLSKA / Kazimierz III Wielki 1333-1370
4 000 zł
7 500 zł
191 POLSKA / Kazimierz III Wielki 1333-1370
kwartnik ruski; Aw: Ukoronowana litera K w rozecie, wokoło REGIS POLONIE K-; Rw: Lew kroczący w lewo, wokoło MONETA DOI RVCSIE K; Frynas P.12.18 (R), Крижанивский 1, ..
800 zł
0 zł
192 POLSKA / Ludwik I Andegaweński 1370-1382
denar, Kraków, Aw: Lilia, fragmenty napisu LODOVIC DI; Rw: Orzeł heraldyczny z głową w prawo; Gum.H. 371, Gum.P. 482, Huszár 559, Kop. 345 (R*), Frynas P.13.1 (R) - t..
600 zł
3 400 zł
193 POLSKA / Ludwik I Andegaweński 1370-1382
denar, mennica Kraków; Aw: Tarcza andegaweńska z pasami i czterema liliami, nad nią litera O; Rw: Orzeł heraldyczny z głową w lewo, przy lewy skrzydle kółeczko; Gum.H..
450 zł
0 zł
194 POLSKA / Władysław Opolczyk 1371-1379
denar, mennica Wieluń; Aw: Orzeł heraldyczny z głową w lewo, fragment napisu DVX LADISLAI; Rw: Wieża bramna, po bokach dwa krzyżyki, fragment napisu MONETE WELVNEN; F..
4 000 zł
3 400 zł