Aukcja nr 69
USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017
180 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat guziczkowy XIII/XIV w.; Uproszczona dwukondygnacjowa wieża ze spiczastym dachem i dwiema bocznymi wieżyczkami, otoczona czterema kulkami; podobny do Fbg 885,.. |
II- EF- |
300 zł 550 zł
181 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat guziczkowy XIII/XIV w.; Uproszczona dwukondygnacjowa wieża ze spiczastym dachem i dwiema bocznymi wieżyczkami, otoczona czterema kulkami; podobny do Fbg 885,.. |
II- EF- |
250 zł 360 zł
182 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. Dolny Śląsk; brakteat anonimowy; Wieża bramna z czterema blankami, w prześwicie słup; Fbg 887, Saurma-Jeltsch 166; srebro 15 mm, 0.19 g, patyna |
250 zł 0 zł
183 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat guziczkowy, początek XIV w.; Uncjalna, zamknięta litera Є; brak analogii w literaturze i skarbach; srebro 17 mm, 0.22 g, zielona patyna |
300 zł 440 zł
184 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. Krakowskie; brakteat 3. ćwierć XIII w.; Smok z podwiniętym ogonem stojący w lewo, z głową ziejącą ogniem zwróconą do tyłu, w polach dwie kulki; Kop. 302be; srebro 0.1.. |
800 zł 700 zł
185 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. Północno-zachodnia Polska; brakteat 2. połowa XIII w.; Korona z niską skąpą obręczą, środkowym słupem zakończonym kulką i dwoma liliowatymi fleuronami po bokach; brak.. |
III VF |
250 zł 0 zł
186 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. naśladownictwo brakteata krzyżackiego typu “Krzyż grecki”, 2. połowa XIII w.; Krzyż grecki o rozszerzonych końcach ramion, w przeciwległych kątach półksiężyc i sześci.. |
II- EF- |
300 zł 240 zł
187 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat po 1257 r.; Brama z łukowatym prześwitem i blankami, w bramie pierścień z trzema klejnotami; BRP Prusy N3b, Kop. 8990y, Wieleń 113; srebro 0.13 g, delikatnie.. |
300 zł 0 zł
188 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. Zakon Krzyżacki; brakteat ok. 1267/8-1277/8; Arkady z krzyżykami i kulką u góry; BRP Prusy T4.2, Kop. 8995c, Sarbsk 38a, Wieleń 30; srebro 17 mm, 0.22 g, fragment koł.. |
250 zł 0 zł
189 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. Zakon Krzyżacki; brakteat ok. 1277/8-1287/8; Krzyż na arkadzie, po bokach kulki, u dołu gwiazda; BRP Prusy T5, Kop. 8988 (R1), Wieleń 23); srebro 0.23 g, bardzo ładni.. |
II- EF- |
250 zł 0 zł
190 | POLSKA / Kazimierz III Wielki 1333-1370 kwartnik mały, mennica w północnej Polsce (Kujawy?); Aw: Głowa króla w koronie na wprost, MONE KAZIMIRO; Rw: Korona, REGIS POLONIE; Str.III XXVI/3, Gum-P. 471, Gum-H... |
III VF |
4 000 zł 7 500 zł
191 | POLSKA / Kazimierz III Wielki 1333-1370 kwartnik ruski; Aw: Ukoronowana litera K w rozecie, wokoło REGIS POLONIE K-; Rw: Lew kroczący w lewo, wokoło MONETA DOI RVCSIE K; Frynas P.12.18 (R), Крижанівський 1,.. |
III VF |
800 zł 0 zł
192 | POLSKA / Ludwik I Andegaweński 1370-1382 denar, Kraków, Aw: Lilia, fragmenty napisu LODOVIC DI; Rw: Orzeł heraldyczny z głową w prawo; Gum.H. 371, Gum.P. 482, Huszár 559, Kop. 345 (R*), Frynas P.13.1 (R) - t.. |
III VF |
600 zł 3 400 zł
193 | POLSKA / Ludwik I Andegaweński 1370-1382 denar, mennica Kraków; Aw: Tarcza andegaweńska z pasami i czterema liliami, nad nią litera O; Rw: Orzeł heraldyczny z głową w lewo, przy lewy skrzydle kółeczko; Gum.H.. |
III VF |
450 zł 0 zł
194 | POLSKA / Władysław Opolczyk 1371-1379 denar, mennica Wieluń; Aw: Orzeł heraldyczny z głową w lewo, fragment napisu DVX LADISLAI; Rw: Wieża bramna, po bokach dwa krzyżyki, fragment napisu MONETE WELVNEN; F.. |
III VF |
4 000 zł 3 400 zł