Aukcja nr 69
USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017
145 | POLSKA / Bolesław III Krzywousty 1107-1138 denar typu “ioannes” ok. 1097-1107, mennica Wrocław; Aw: Głowa w obwódce, BOLEZXLVS; Rw: Głowa w obwódce, X IOANNES; Fbg. 3, Frynas P.6.9 (VR), Gum.H. 8 (RR), Gum.P. .. |
II- EF- |
2 000 zł 1 600 zł
146 | POLSKA / Bolesław III Krzywousty 1107-1138 denar 1097-1107, mennica Wrocław; Aw: Krzyż w formie swastyki, BOLEXSLAVS; Rw: Głowa z perełkową fryzurą, S IOHANNIS; Fbg 5, Such. Początki mennictwa we Wrocławiu, s... |
II- EF- |
3 500 zł 3 600 zł
147 | POLSKA / Bolesław III Krzywousty 1107-1138 brakteat po 1127 r., Kraków; Święty Wojciech z pastorałem stojący na wprost, wokoło napis; Kop. 46; R. Kiersnowski, O brakteatach z czasów Bolesława Krzywoustego (WN .. |
II- EF- |
80 000 zł 75 000 zł
148 | POLSKA / Bolesław III Krzywousty 1107-1138 brakteat protekcyjny po 1113 r., Kraków; Święty Wojciech stojący z pastorałem po prawej unosi rękę w geście opieki nad przyklękającym księciem, wokoło napis SLVLEBAID.. |
II+ EF+ |
3 000 zł 7 000 zł
149 | POLSKA / Władysław II Wygnaniec 1138-1146 denar; Aw: Książe na tronie z mieczem w dłoni, obok stojący giermek podający jabłko królewskie, wokoło LODIZLAVS; Rw: Rycerz zamierzający się mieczem na lwa; Gum.H. 8.. |
800 zł 800 zł
150 | POLSKA / Władysław II Wygnaniec 1138-1146 denar; Aw: Książe na tronie z mieczem w dłoni, obok stojący giermek podający jabłko królewskie; Rw: Rycerz zamierzający się mieczem na lwa; Gum.H. 84 (R), Kop. 49b (R.. |
800 zł 850 zł
151 | POLSKA / Władysław II Wygnaniec 1138-1146 denar; Aw: Książe na tronie z mieczem w dłoni, obok stojący giermek podający jabłko królewskie, wokoło LODIZLAVS; Rw: Rycerz zamierzający się mieczem na lwa; Gum.H. 8.. |
III VF |
700 zł 600 zł
152 | POLSKA / Bolesław IV Kędzierzawy 1146-1173 denar z lat 1146-1157; Aw: Rycerz stojący na wprost z proporcem i tarczą w dłoniach, po bokach kulki; Rw: Dwaj książęta siedzący wspólnie za stołem, skierowani ku sob.. |
II+ EF+ |
1 000 zł 1 100 zł
153 | POLSKA / Bolesław IV Kędzierzawy 1146-1173 denar z lat 1146-1157; Aw: Rycerz stojący na wprost z proporcem i tarczą w dłoniach, po bokach gwiazda i krzyż; Rw: Dwaj książęta siedzący wspólnie za stołem, skierow.. |
1 000 zł 1 000 zł
154 | POLSKA / Przemysł (Przemysław) II 1277-1296 ? jednostronny denar hebrajski, 2. połowa XIII w.; Ptak siedzący na szczycie drzewa w lewo, po bokach litery hebrajskie, u dołu pas kółek; Gum-Hebr. 307, Gum-P. 188, Gu.. |
4 000 zł 7 500 zł
155 | POLSKA / Krakowskie, Leszek Biały 1202-1227 lub następcy brakteat; Półpostać biskupa w prawo, w otoku z prawej DVX, od lewej wstecznie AZIMIR; H-P 1, Hacz. 1; srebro 15 mm, 0.12 g, bardzo dobrze zachowany jak na ten typ mon.. |
4 000 zł 3 200 zł
156 | POLSKA / Krakowskie, Leszek Biały 1202-1227 lub następcy brakteat; Pod trójłukiem popiersie świętego na wprost w geście oranta; H-P 2; srebro 14 mm, 0.09 g, pięknie zachowany jak na ten typ monety, rzadki |
I- UNC- |
3 000 zł 2 500 zł
157 | POLSKA / Wacław II Czeski 1300-1305 grosz praski; Aw: Korona i napis w podwójnym otoku, WENCEZLΛVS•SECVNDVS / DEI:GRATIA:REX:BOEMIE; Rw: Lew kroczący w lewo i napis w otoku, GROSSI:PRAGENSES; Castelin 5.. |
II+ EF+ |
500 zł 1 500 zł
158 | POLSKA / Wacław II Czeski 1300-1305 grosz praski; Aw: Korona i napis w podwójnym otoku, WENCEZLΛVS•SECVNDVS / DEI:GRATIA:REX:BOEMIE; Rw: Lew kroczący w lewo i napis w otoku, GROSSI:PRAGENSES; Castelin 5.. |
500 zł 950 zł
159 | Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. / Krakowskie, Jędrzejów, Opactwo cysterskie; brakteat 1. ćwierć XIV w.; Krzyż grecki o rozszerzonych ramionach; Przyłęk 5; srebro 16 mm, 0.27 g, ładnie zachowany, rzadki, patyna |
300 zł 460 zł
160 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat początek XIV w.; Głowa wołu na wprost; Przyłęk 14, Lubomia 42; srebro 0.39 g, minimalne pęknięcie, ale ładny, patyna; w niektórych publikacjach opisywany jes.. |
II- EF- |
300 zł 500 zł
161 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat 2. połowa XIII w.; Zgeometryzowany jeleń kroczący w prawo; BRP Przyłęk 15/2 - podobny, lecz znaczące różnice w rysunku; srebro 15 mm, 0.24 g, patyna |
II- EF- |
300 zł 675 zł
162 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat początek XIV w., Łeb barana w prawo, kołnierz z promieniami; BRP Przyłęk 16, BRP Lubomia 50; srebro 17 mm, 0.38 g, pięknie zachowany jak na ten typ monety |
400 zł 700 zł
163 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat początek XIV w., Łeb barana w prawo, kołnierz z promieniami; BRP Przyłęk 16, BRP Lubomia 50; srebro 16 mm, 0.26 g, ładny |
250 zł 440 zł
164 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat guziczkowy, przełom XIII-XIV w.; Orzeł heraldyczny bez korony z głową w prawo, w każdym skrzydle po 2 pióra; Lubomia 52, Przyłęk 18; srebro 17 mm, 0.26 g, ła.. |
250 zł 320 zł