Aukcja 69 / 829

USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017
Jesteś w: A69  VARIA

Dekoracyjny kufel - XIX wieczny wyrób nieznanego, prawdopodobnie polskiego jubilera ozdobiony polskimi monetami z XVII w. Na pokrywce umieszczono 4 orty koronne Jana Kazimierza, na ścianie bocznej w trzech rzędach oprawiono 18 ortów (7 gdańskich Zygmunta III, 7 toruńskich Jana Kazimierza i 4 koronne Jana Kazimierza). Całość ozdobiono floraturą wykonaną puncami a następnie wykończono ręcznie. Srebro bez punc, wysokości 215 mm, 915.4 g. Efektowny, bardzo dekoracyjny przedmiot będący zapewne ozdobą domu - mieszkania majętnego polskiego mieszczanina

wycofane
829
Opis: Dekoracyjny kufel - XIX wieczny wyrób nieznanego, prawdopodobnie polskiego jubilera ozdobiony polskimi monetami z XVII w. Na pokrywce umieszczono 4 orty koronne Jana Kazimierza, na ścianie bocznej w trzech rzędach oprawiono 18 ortów (7 gdańskich Zygmunta III, 7 toruńskich Jana Kazimierza i 4 koronne Jana Kazimierza). Całość ozdobiono floraturą wykonaną puncami a następnie wykończono ręcznie. Srebro bez punc, wysokości 215 mm, 915.4 g. Efektowny, bardzo dekoracyjny przedmiot będący zapewne ozdobą domu - mieszkania majętnego polskiego mieszczanina
Stan: II, Extremely Fine
Cena szacunkowa: 10 000 zł
Cena wywoławcza: 8 000 zł
Cena wylicytowana: 0 zł

Ilość odsłon: 593