Aukcja 69 / 829
USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017
Dekoracyjny kufel - XIX wieczny wyrób nieznanego, prawdopodobnie polskiego jubilera ozdobiony polskimi monetami z XVII w. Na pokrywce umieszczono 4 orty koronne Jana Kazimierza, na ścianie bocznej w trzech rzędach oprawiono 18 ortów (7 gdańskich Zygmunta III, 7 toruńskich Jana Kazimierza i 4 koronne Jana Kazimierza). Całość ozdobiono floraturą wykonaną puncami a następnie wykończono ręcznie. Srebro bez punc, wysokości 215 mm, 915.4 g. Efektowny, bardzo dekoracyjny przedmiot będący zapewne ozdobą domu - mieszkania majętnego polskiego mieszczanina
wycofane 829 |
Opis: | Dekoracyjny kufel - XIX wieczny wyrób nieznanego, prawdopodobnie polskiego jubilera ozdobiony polskimi monetami z XVII w. Na pokrywce umieszczono 4 orty koronne Jana Kazimierza, na ścianie bocznej w trzech rzędach oprawiono 18 ortów (7 gdańskich Zygmunta III, 7 toruńskich Jana Kazimierza i 4 koronne Jana Kazimierza). Całość ozdobiono floraturą wykonaną puncami a następnie wykończono ręcznie. Srebro bez punc, wysokości 215 mm, 915.4 g. Efektowny, bardzo dekoracyjny przedmiot będący zapewne ozdobą domu - mieszkania majętnego polskiego mieszczanina |
Stan: | II, Extremely Fine |
Cena szacunkowa: | 10 000 zł |
Cena wywoławcza: | 8 000 zł |
Cena wylicytowana: | 0 zł |
Ilość odsłon: 1890