Aukcja 69 / 783

USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017

medal nagrodowy -SOLERTI - Zręcznemu, (ok 1770 r.), niesygnowany, Aw: W wieńcu laurowym monogram królewski SAR, nad nim korona, Rw: W wieńcu dębowym węgielnica, dłuto i rylec ułożone w czworobok, pośrodku napis SO-LER-TI, srebro 26 mm, 6.77 g., Więcek 21, H-Cz. 3389 (R1), Racz. 502, na obrzeżu ornament liściasty, ładnie zachowany, patyna. Medal został ustanowiony przez króla pod koniec lat 60-tych z przeznaczeniem dla wyróżniajacych się artystów plastyków, a szczególnie dla rzeźbiarzy

Numer: 783
Opis: POLSKA / Stanisław August Poniatowski 1764-1795. medal nagrodowy -SOLERTI - Zręcznemu, (ok 1770 r.), niesygnowany, Aw: W wieńcu laurowym monogram królewski SAR, nad nim korona, Rw: W wieńcu dębowym węgielnica, dłuto i rylec ułożone w czworobok, pośrodku napis SO-LER-TI, srebro 26 mm, 6.77 g., Więcek 21, H-Cz. 3389 (R1), Racz. 502, na obrzeżu ornament liściasty, ładnie zachowany, patyna. Medal został ustanowiony przez króla pod koniec lat 60-tych z przeznaczeniem dla wyróżniajacych się artystów plastyków, a szczególnie dla rzeźbiarzy
Stan: II+, Choice Extremely Fine
Data sprzedaży: 25-11-2017
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Cena wywoławcza: 800 zł
Cena wylicytowana: 3 800 zł

Ilość odsłon: 1283