Aukcja 69 / 772

USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017
Jesteś w: A69  MEDALE  POLSKA  Jan III Sobieski 1674-1696

medal autorstwa J. Höhna młodszego, wybity z okazji zwycięstwa Jana III Sobieskiego w bitwie pod Wiedniem, Aw: Popiersie króla w zbroi antycznej i napis w otoku IOAN III DG REX POLONIARUM, u dołu sygn. H, Rw: Dwa orły: polski i austriacki łamią w szponach półksiężyc, u dołu widok Wiednia, napis u góry NEC LUNA DUABUS, u dołu w kartuszu VIENNA LIBERATA A MDCLXXXIII, H-Cz. 2462 (R2), Racz. 224, srebro, 92.90 g, 56 mm, bardzo plastyczny medal o wysokim reliefie, patyna, egzemplarz z 48 aukcji WCN

Numer: 772
Opis: POLSKA / Jan III Sobieski 1674-1696. medal autorstwa J. Höhna młodszego, wybity z okazji zwycięstwa Jana III Sobieskiego w bitwie pod Wiedniem, Aw: Popiersie króla w zbroi antycznej i napis w otoku IOAN III DG REX POLONIARUM, u dołu sygn. H, Rw: Dwa orły: polski i austriacki łamią w szponach półksiężyc, u dołu widok Wiednia, napis u góry NEC LUNA DUABUS, u dołu w kartuszu VIENNA LIBERATA A MDCLXXXIII, H-Cz. 2462 (R2), Racz. 224, srebro, 92.90 g, 56 mm, bardzo plastyczny medal o wysokim reliefie, patyna, egzemplarz z 48 aukcji WCN
Stan: II, Extremely Fine
Data sprzedaży: 25-11-2017
Cena szacunkowa: 25 000 zł
Cena wywoławcza: 20 000 zł
Cena wylicytowana: 22 000 zł

Ilość odsłon: 1465