Aukcja 69 / 619

USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017
Jesteś w: A69  LITERATURA NUMIZMATYCZNA

Beskrifning öfver J. F. H. Oldenburgs samling af Svenska, Svenska Besittningarnes och Landtgrefvem Fredriks Hessiska mynt

Numer: 619
Opis: Beskrifning öfver J. F. H. Oldenburgs samling af Svenska, Svenska Besittningarnes och Landtgrefvem Fredriks Hessiska mynt; Stockholm 1883. Zbiór moent szwedzkich, w tym monet bitych w Rydza, Elblągu, Rewalu i na Pomorzu w okresie od czasów średniowiecza do XIX w., zawierający 3850 pozycji na 407 str. Na szczególną uwagę zasługuje dwutalarówka z 1628 roku wybita w mennicy elbląskiej (poz. 906). Bardzo dobry stan zachowania ze starą oprawą. Bardzo rzadki - pierwszy raz na aukcji w Polsce. Do dziś użyteczny katalog, na który powołują się wciąż domy aukcyjne. CNCE str. 279; E. E. Clain-Stefanelli poz. 11614; M. Gumowski poz. 2592
Stan: ,
Data sprzedaży: 25-11-2017
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Cena wywoławcza: 800 zł
Cena wylicytowana: 1 100 zł

Ilość odsłon: 217