Aukcja 69 / 614

USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017
Jesteś w: A69  LITERATURA NUMIZMATYCZNA

Numer: 614
Opis: Köhler, Johann Tobias - Vollständiges Ducaten-Cabinet ...; 2 tomy: I z 1759 r. - 528 str., II z 1760 r. - 501 str. Opisanych łącznie 3105 pozycji. Pierwsza edycja uporządkowanego przez XVIII-wiecznego niemieckiego numizmatyka zbioru europejskich złotych monet: dukatów, donatyw, guldenów - w tym monety polskie, m.in. gdańskie, elbląskie, pomorskie, śląskie i toruńskie. Na szczególną uwagę zasługuje dukat koronny Zygmunta Starego z 1531 r. wybity w mennicy krakowskiej. Egzemplarz w bardzo dobnym stanie, współczesna twarda oprawa z oryginalnymi złoconymi wklejkami na grzbietach. Wielka rzadkość - pierwszy raz w sprzedaży w Polsce. M. Gumowski poz. 2558; E. E. Clain-Stefanelli poz. 9090; CNCT str. 335; K. W. Stężyński-Bandtkie poz. 38; Lipsius poz. 213; A. Ryszard BNP str. 36; J. Dutkowski - Złoty Dynastii Wazów, str. 519
Stan: ,
Data sprzedaży: 25-11-2017
Cena szacunkowa: 2 300 zł
Cena wywoławcza: 1 840 zł
Cena wylicytowana: 1 840 zł

Ilość odsłon: 229