Aukcja 69 / 612

USD/PLN: 3.480 | EUR/PLN: 4.170 | data: 25-11-2017
Jesteś w: A69  LITERATURA NUMIZMATYCZNA

Zagórski, Ignacy - Monety dawnej Polski jakoteż prowincyj i miast do niej niegdyś należących z trzech ostatnich wieków, zebrane i uporządkowane i z przywiedzeniem źródeł historycznych opisane

Numer: 612
Opis: Zagórski, Ignacy - Monety dawnej Polski jakoteż prowincyj i miast do niej niegdyś należących z trzech ostatnich wieków, zebrane i uporządkowane i z przywiedzeniem źródeł historycznych opisane; Warszawa 1845. 804 poz. oraz liczne dokumenty mennicze na 190 str., dodatkowo kilkanaście stron ze spisem dzieł odnoszących się do tematu, a także 60 tablic z ilustracjami. Jedno z najstarszych dzieł zbiorczych na temat monet polskich, od Zygmunta Starego do Stanisława Augusta Poniatowskiego, z uwzględnieniem monet lennych. Stara oprawa w półskórek ze złoceniami na grzbiecie, pięknie zachowane. Rzadko oferowany w sprzedaży
Stan: ,
Data sprzedaży: 25-11-2017
Cena szacunkowa: 1 000 zł
Cena wywoławcza: 800 zł
Cena wylicytowana: 3 000 zł

Ilość odsłon: 225