Aukcja nr 68
USD/PLN: 4.000 | EUR/PLN: 4.300 | data: 13-05-2017
843 | POLSKA / II Rzeczpospolita Polska 1918-1939 medal z 1926 r. autorstwa Józefa Aumillera poświęcony Bolesławowi Orlińskiemu - pionierowi lotniczemu na trasie Warszawa-Tokio; Aw: Popiersie w mundurze w lewo, BOLE.. |
II+ EF+ |
1 000 zł 900 zł
844 | POLSKA / II RP na emigracji 1939-1945 medal z 1943 r. autorstwa Wojciecha Jastrzębowskiego wykonany nakładem Stowarzyszenia Decorative Arts Studio Std. w Londynie na 400. rocznicę śmierci Mikołaja Kopern.. |
II+ EF+ |
600 zł 1 300 zł
845 | KURLANDIA / Maurycy Saski (nieślubny syn króla polskiego Augusta III) medal z 1750 r. sygnowany DE KAM FE wybity we Francji; Aw: Popiersie księcia Kurlandii i marszałka Francji w lewo i napis MAURIT SAXO GALL MARESC GEN D CURL ET SEM; .. |
500 zł 550 zł
846 | KURLANDIA / Maurycy Saski (nieślubny syn króla polskiego Augusta III) medal z 1750 r. sygnowany MULLER wybity we Francji; Aw: Popiersie księcia Kurlandii i marszałka Francji w lewo i napis MAURIT SAXO GALL MARESC GEN D CURL ET SEM; Rw:.. |
500 zł 0 zł
847 | RYGA- miasto medal z 1856 r. autorstwa F. W. Kullricha i G. Loosa wybity z okazji otwarcia giełdy w Rydze; Aw: Fronton budynku nowej giełdy, u góry DIE NEUE BÖRSE IN RIGA, w odci.. |
I/I- UNC/UNC- |
350 zł 300 zł
848 | FRANCJA / Napoleon Bonaparte 1804-1815 medal bez daty (1807 r.) autorstwa Andrieu i Denona upamiętniający wizytę cesarza w Ostródzie; Głowa cesarza w prawo, NAPOLEON A OSTERODE; Rw: Głowa Quintusa Fabiusa.. |
I UNC |
750 zł 1 200 zł
849 | NIEMCY / Prusy - Fryderyk II 1740-1786 medal z 1760 r. autorstwa Jakuba Abrahama wybity z okazji bitwy pod Legnicą (15.08.1760); Aw: Popiersie króla w zbroi w prawo, FRIDERICUS MAGNUS BOR REX S I R G E L;.. |
2 500 zł 2 600 zł
850 | ROSJA / Aleksander III 1881-1894 medal z 1882 r. autorstwa L. Steinmana i A. A. Grilichesa wybity z okazji wystawy wszechrosyjskiej w Moskwie; Aw: Głowa cara w prawo, АЛЕКСАНДРЪ III ИМПЕРАТОРЪ ВСЕРО.. |
2 000 zł 2 600 zł
851 | ROSJA / Aleksander III 1881-1894 medal z 1883 roku wybity z okazji koronacji Aleksandra III i Marii Fiodorownej; Aw: Monogramy cara i carycy pod koroną, CЪНАМИ БОГЪ; Rw: Pod koroną КОРОНОВАНЫ ВЪ МОС.. |
I UNC |
500 zł 550 zł
852 | ROSJA / Mikołaj II 1894-1917 medal z 1896 roku wybity z okazji koronacji Mikołaja II i Aleksandry Fiodorownej; Aw: Monogramy cara i carycy pod koroną, CЪНАМИ БОГЪ; Rw: Pod koroną КОРОНОВАНЫ ВЪ М.. |
I- UNC- |
400 zł 360 zł
853 | WATYKAN / Innocenty XI 1676-1689 medal z 1684 r. autorstwa Hameraniego; Aw: Popiersie Innocentego XI w prawo, INNOC XI PONT M AN VIII; Rw: Personifikacja Kościoła stojąca w prawo, trzymająca długi k.. |
II+ EF+ |
500 zł 0 zł
854 | WATYKAN / Klemens XI 1700-1721 medal z 1703 r. autorstwa E. Hameraniego; Aw: Popiersie Klemensa XI w prawo, CLEM XI PONT M A III; Rw: Minerwa z włócznią i tarczą odpoczywająca pod kolumną, przy ni.. |
II+ EF+ |
500 zł 400 zł
855 | WATYKAN / Klemens XI 1700-1721 medal z 1716 r. autorstwa Hameraniego; Aw: Popiersie papieża w tiarze w prawo, CLEMENS XI P MAX AN XVI; Rw: Dziewica Maria z dzieciątkiem na ręku siedząca na obłoku,.. |
II+/I- EF+/UNC- |
600 zł 500 zł