Aukcja 67 / 791

USD/PLN: 4.150 | EUR/PLN: 4.400 | data: 26-11-2016

medal z 1913 r. autorstwa Jana Wysockiego, wybity z okazji 100. rocznicy śmierci Tadeusza Czackiego

Numer: 791
Opis: POLSKA / Medale polskie z okresu zaborów. medal z 1913 r. autorstwa Jana Wysockiego, wybity z okazji 100. rocznicy śmierci Tadeusza Czackiego; Aw: Popiersie trzy czwarte na prawo, wokoło TADEUSZ CZACKI 1765 + 1813, na odcięciu sygnatura J. WYSOCKI; Rw: Na tle Wawelu wśród zieleni siedząca kobieta z opartym o nią dzieckiem, czytająca książkę, u jej stóp kilka woluminów, z lewej sygnatura JW i data 19-13, w odcinku Z JEGO WPŁYWU I PRACY MIEĆ BĘDĄ PRAWNUKI DWIE PAMIĄTKI NAJDROŻSZE JĘZYK I NAUKI, wokoło TOWARZYSTWO NUMIZMATYCZNE W KRAKOWIE 1913; Strzałkowski 247 (RR); brąz 50 mm, 45.43, nakład tylko 100 sztuk, punca na obrzeżu, ładnie zachowany i rzadki
Stan: II+, Choice Extremely Fine
Data sprzedaży: 26-11-2016
Cena szacunkowa: 400 zł
Cena wywoławcza: 320 zł
Cena wylicytowana: 600 zł

Ilość odsłon: 977