Aukcja nr 66

USD/PLN: 3.830 | EUR/PLN: 4.310 | data: 10-09-2016
Jesteś w: A66  ŚREDNIOWIECZE  ŚLĄSK
256 ŚLĄSK / Ks. raciborskie, Mikołaj VI Raciborski i Wacław III Opawski 1428-1456
halerz, Racibórz; Aw: Hełm rycerski zwieńczony podkową w prawo, wokoło MONETA; Rw: Orzeł na wprost z głową w lewo, wokoło RATIBORIE; Fbg 522, Kop. 8687, BRP GŚl 61, F..
400 zł
550 zł
257 ŚLĄSK / Ks. świdnickie, Zygmunt Luksemburczyk 1419-1437
halerz ok. 1430, Świdnica; Aw: W obwódce dzik w lewo, wokoło SVEID; Rw: Gryf w lewo; Fbg. 361, Kop. 8701 (R3), Wroc.Zap.Num.19 s. 15-16, Frynas S.Fur.6.3 (R); srebro ..
800 zł
1 300 zł
258 ŚLĄSK / Ks. świdnickie
brakteat miejski XV w.; Głowa dzika w prawo; Fbg 358, Kop. 8697 (R1), Frynas S.Fur.6.1; srebro 0.28 g, piękny stan zachowania
150 zł
360 zł
259 ŚLĄSK / Ks. wrocławskie, Zygmunt Luksemburczyk 1419-1437
halerz miejski, Wrocław; Aw: Mała głowa św. Jana trzy-czwarte w lewo, wokoło M-S-W-M-S-W; Rw: Lew czeski kroczący w lewo, między łapami litera S; Fbg 105b Kop. 8765s,..
200 zł
0 zł
260 ŚLĄSK / Ks. wrocławskie, Zygmunt Luksemburczyk 1419-1437
halerz miejski, Wroclaw, Aw: Mała głowa św. Jana trzy-czwarte w lewo, wokoło M-B-W-M-B-W, Rw: Lew czeski kroczący w lewo, między łapami litera B; Fbg 99-108 (nie notu..
200 zł
300 zł
261 ŚLĄSK / Ks. wrocławskie, Zygmunt Luksemburczyk 1419-1437
halerz miejski po 1430, Namysłów; Aw: Mała korona, wokoło litery; Rw: Lew kroczący w lewo; Fbg 306, Kop. 8673; srebro 0.27 g, rzadki i pięknie zachowany
400 zł
850 zł
262 ŚLĄSK / Wrocław - miasto ?
halerz ok. 1460?; Aw: Orzeł z uniesionymi skrzydłami na wprost z głową w lewo; Rw: Lew czeski kroczący w lewo; Fbg 379, Kop. 8671 (R5), Wroc.Zap.Num. 19 s. 24-25; sre..
450 zł
550 zł
263 ŚLĄSK / Wrocław - miasto ?
300 zł
550 zł
264 ŚLĄSK / Żary, Jan von Biberstein 1340-1424
halerz; Aw: Litera S, wokoło IOHA[NNES]; Rw: Róg jelenia, wokoło napis; Saurma-Jeltsch 205; srebro 0.39 g, bardzo rzadki, ciekawsza odmiana z imieniem, a nie nazwiski..
500 zł
1 500 zł