Aukcja 66 / 236
USD/PLN: 3.830 | EUR/PLN: 4.310 | data: 10-09-2016
kwartnik z początku XIV w.
Numer: | 236 |
Opis: | ŚLĄSK. kwartnik z początku XIV w.; Aw: Popiersie z bujnymi lokami, w kołnierzu, w lewo, wokoło pięciolistne rozety; Rw: Stojąca postać w sukni, z uniesionym mieczem oraz tarczą z wklęsłym krzyżem (wzorowane na monetach margrabiów brandenburskich z XIII i XIV w.), w polu po bokach litery C-S, wokoło małe sześciolistne rozetki; brak analogii w literaturze !; srebro 1.57 g, ciemna patyna, nieopisany w literaturze, ogromna rzadkość w ładnym stanie zachowania (wręcz pięknym porównując emisje kwartników z tych lat) |
Stan: | III, Very Fine |
Data sprzedaży: | 10-09-2016 |
Cena szacunkowa: | 8 000 zł |
Cena wywoławcza: | 6 400 zł |
Cena wylicytowana: | 8 000 zł |
Ilość odsłon: 1219