Aukcja nr 65 (64-65)
USD/PLN: 3.860 | EUR/PLN: 4.370 | data: 14-05-2016
53 | II Rzeczpospolita Polska 10 złotych 15.07.1924; II emisja, seria D, numeracja 263010; Lucow 606 (R6), Miłczak 58a; banknot z kolekcji Lucow; egzemplarz z 47. aukcji WCN poz. 196, złamanie prz.. |
II/II+ EF/EF+ |
10 000 zł 12 000 zł
54 | II Rzeczpospolita Polska 2 złote 1927, Warszawa, Aw: Orzeł, w otoku napis i data, Rw: Dziewczyna z warkoczem w chuście na głowie, po lewej stronie cztery kłosy zboża, srebro 9.81 g, Parchimow.. |
I UNC |
20 000 zł 20 000 zł
55 | II Rzeczpospolita Polska 5 złotych 1925, Warszawa, Aw: Orzeł i w otoku napis i data, Rw: Polonia wyciągająca rękę po Kostytucję, poniżej nominał, całość w obwódce z 81 perełkami, srebro 25 g,.. |
I UNC |
25 000 zł 26 000 zł
56 | II Rzeczpospolita Polska 10 złotych 1934, Warszawa, Aw: Orzeł legionowy, poniżej nominał, poza obwódką buławy marszałkowskie, całość otoczona wężykiem marszałkowskim, Rw: Głowa Piłsudskiego w.. |
I UNC |
20 000 zł 20 000 zł
57 | II Rzeczpospolita Polska 5 złotych 1936, Warszawa, Aw: Orzeł, w otoku, napis RZECZPOSPOLITA POLSKA - 1936, Rw: Żaglowiec, poniżej litery J - A (sygnatura projektanta monety Józefa Aumillera) .. |
I UNC |
20 000 zł 22 000 zł