Aukcja nr 65 (64-65)

USD/PLN: 3.860 | EUR/PLN: 4.370 | data: 14-05-2016
53 II Rzeczpospolita Polska
10 złotych 15.07.1924; II emisja, seria D, numeracja 263010; Lucow 606 (R6), Miłczak 58a; banknot z kolekcji Lucow; egzemplarz z 47. aukcji WCN poz. 196, złamanie prz..
Certyfikat
II/II+
EF/EF+
10 000 zł
12 000 zł
54 II Rzeczpospolita Polska
2 złote 1927, Warszawa, Aw: Orzeł, w otoku napis i data, Rw: Dziewczyna z warkoczem w chuście na głowie, po lewej stronie cztery kłosy zboża, srebro 9.81 g, Parchimow..
20 000 zł
20 000 zł
55 II Rzeczpospolita Polska
5 złotych 1925, Warszawa, Aw: Orzeł i w otoku napis i data, Rw: Polonia wyciągająca rękę po Kostytucję, poniżej nominał, całość w obwódce z 81 perełkami, srebro 25 g,..
25 000 zł
26 000 zł
56 II Rzeczpospolita Polska
10 złotych 1934, Warszawa, Aw: Orzeł legionowy, poniżej nominał, poza obwódką buławy marszałkowskie, całość otoczona wężykiem marszałkowskim, Rw: Głowa Piłsudskiego w..
20 000 zł
20 000 zł
57 II Rzeczpospolita Polska
5 złotych 1936, Warszawa, Aw: Orzeł, w otoku, napis RZECZPOSPOLITA POLSKA - 1936, Rw: Żaglowiec, poniżej litery J - A (sygnatura projektanta monety Józefa Aumillera) ..
20 000 zł
22 000 zł