Aukcja 65 (64-65) / 25

USD/PLN: 3.860 | EUR/PLN: 4.370 | data: 14-05-2016

talar 1649, Kraków, Aw: Półpostać króla w ozdobnej zbroi, z jabłkiem i berłem królewskim w dłoniach i napis wokoło IOANNES CASIMIR DG REX POLON MAG DVX LIT RVS PRVS M S L, Rw: Tarcza herbowa, po bokach litery G - P i data, napis wokoło SA SE CZ NEC NO SVE CO VA H REX, 28.40 g, H-Cz. 5207 (R5), Dav. 4334, T. 100, bardzo efektowny i rzadki talar z puncą kolekcjonerską Emeryka Hutten-Czapskiego, stara ciemna patyna

Numer: 25
Opis: Jan II Kazimierz. talar 1649, Kraków, Aw: Półpostać króla w ozdobnej zbroi, z jabłkiem i berłem królewskim w dłoniach i napis wokoło IOANNES CASIMIR DG REX POLON MAG DVX LIT RVS PRVS M S L, Rw: Tarcza herbowa, po bokach litery G - P i data, napis wokoło SA SE CZ NEC NO SVE CO VA H REX, 28.40 g, H-Cz. 5207 (R5), Dav. 4334, T. 100, bardzo efektowny i rzadki talar z puncą kolekcjonerską Emeryka Hutten-Czapskiego, stara ciemna patyna
Stan: II-, Nearly Extremely Fine
Data sprzedaży: 14-05-2016
Cena szacunkowa: 50 000 zł
Cena wywoławcza: 40 000 zł
Cena wylicytowana: 65 000 zł

Ilość odsłon: 2134