Aukcja 65 (64-65) / 25
USD/PLN: 3.860 | EUR/PLN: 4.370 | data: 14-05-2016
talar 1649, Kraków, Aw: Półpostać króla w ozdobnej zbroi, z jabłkiem i berłem królewskim w dłoniach i napis wokoło IOANNES CASIMIR DG REX POLON MAG DVX LIT RVS PRVS M S L, Rw: Tarcza herbowa, po bokach litery G - P i data, napis wokoło SA SE CZ NEC NO SVE CO VA H REX, 28.40 g, H-Cz. 5207 (R5), Dav. 4334, T. 100, bardzo efektowny i rzadki talar z puncą kolekcjonerską Emeryka Hutten-Czapskiego, stara ciemna patyna
Numer: | 25 |
Opis: | Jan II Kazimierz. talar 1649, Kraków, Aw: Półpostać króla w ozdobnej zbroi, z jabłkiem i berłem królewskim w dłoniach i napis wokoło IOANNES CASIMIR DG REX POLON MAG DVX LIT RVS PRVS M S L, Rw: Tarcza herbowa, po bokach litery G - P i data, napis wokoło SA SE CZ NEC NO SVE CO VA H REX, 28.40 g, H-Cz. 5207 (R5), Dav. 4334, T. 100, bardzo efektowny i rzadki talar z puncą kolekcjonerską Emeryka Hutten-Czapskiego, stara ciemna patyna |
Stan: | II-, Nearly Extremely Fine |
Data sprzedaży: | 14-05-2016 |
Cena szacunkowa: | 50 000 zł |
Cena wywoławcza: | 40 000 zł |
Cena wylicytowana: | 65 000 zł |
Ilość odsłon: 2337