Aukcja 65 (64-65) / 10

USD/PLN: 3.860 | EUR/PLN: 4.370 | data: 14-05-2016
Jesteś w: A65  KOLEKCJA JUBILEUSZOWA  Dolny Śląsk

brakteat szeroki z 2. połowy XIII w.

Numer: 10
Opis: Dolny Śląsk. brakteat szeroki z 2. połowy XIII w.; Głowa orła w koronie o trzech fleuronach oraz widocznym upierzeniu na szyi w lewo; Fbg 830 (209); srebro 0.68 g, 26 mm, moneta fantastycznej urody, ładniejszy egzemplarz niż prezentowany w katalogu kolekcji Ferdinanda Friedensburga (tamten egzemplarz miał wyszczerbienie), niebywała ostrość rysunku rzadko spotykana na brakteatach z tego okresu, patyna
Stan: II, Extremely Fine
Data sprzedaży: 14-05-2016
Cena szacunkowa: 2 500 zł
Cena wywoławcza: 2 000 zł
Cena wylicytowana: 3 600 zł

Ilość odsłon: 1580