Aukcja nr 62
USD/PLN: 3.940 | EUR/PLN: 4.220 | data: 07-11-2015
Jesteś w:
A62
281 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat, przełom XIII-XIV w.; Gwiazda sześcioramienna nad półksiężycem; Lubomia 64, Przyłęk 50; srebro 15 mm, 0.35 g, ładnie zachowany |
300 zł 240 zł
282 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. Dolny Śląsk ?; brakteat, pocz. XIV w.; Gwiazda ośmioramienna nad półksiężycem; Lubomia 65, Przyłęk 51, Kop. 304d; srebro 17 mm, 0.32 g, ładnie zachowany, patyna |
II- EF- |
400 zł 480 zł
283 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. Dolny Śląsk; obol lub szeroki brakteat zredukowany, 2. poł. XIII w.; Klucz z piórem w prawo, po bokach pojedyncze kulki; Fbg 660, Przyłęk 63, Lubomia 26, Kroczyce 6; .. |
II- EF- |
400 zł 480 zł
284 | POLSKA / Kolekcja brakteatów guziczkowych emitowanych lub będących w obiegu na ziemiach polskich z XIII i XIV w. brakteat XIII/XIV w.; Nieregularna gwiazda pięcioramienna, przypominająca łeb barana ze skarbu w Przyłęku nr 16, ale bez promienistych linii poza wałem otokowym; Fbg .. |
III VF |
200 zł 220 zł
285 | POLSKA / Wielkopolska, Henryk III Głogowski 1306-1314 lub synowie kwartnik 1306-1314, mennica Grodzisk Wielkopolski, Aw: Głowa w lewo, MONETA PO, Rw: Czterolistna roślina, DE GRODIS; Fbg 225, Gum-H. 313, Kop. 5718, Z. Bartkowiak w: .. |
4 000 zł 4 000 zł
286 | POLSKA / Śląsk, ks. nyskie, bp Henryk I z Wierzbna 1302- 1319 kwartnik, men. Nysa; Aw: Stojący biskup z pastorałem na wprost, wokoło mało wyraźny napis HEPISCOPI VRATIDENICA; Rw: Baranek Boży stojący w lewo z chorągwią, głowa zw.. |
III VF |
2 500 zł 5 000 zł
287 | POLSKA / Wacław II - król czeski i polski 1297-1305 grosz praski; Aw: Korona i napis w podwójnym otoku; Rw: Lew kroczący w lewo i napis w otoku; Castelin 5, Kop. 10013; srebro 3.84 g, patyna |
II- EF- |
300 zł 360 zł
288 | POLSKA / Wacław II - król czeski i polski 1297-1305 grosz praski; Aw: Korona i napis w podwójnym otoku; Rw: Lew kroczący w lewo i napis w otoku; Castelin 5, Kop. 10013; srebro 3.76 g |
II- EF- |
300 zł 1 000 zł
289 | POLSKA / Kazimierz III Wielki 1333-1370 półgrosz (kwartnik duży), Kraków; Aw: Król na tronie na wprost z jabłkiem w wysuniętej dłoni i berłem, po bokach litery N-R, MONETA KAZIMIRI; Rw: Orzeł piastowski na .. |
II- EF- |
2 500 zł 5 000 zł
290 | POLSKA / Kazimierz III Wielki 1333-1370 półgrosz (kwartnik duży), Kraków; Aw: Król z berłem na tronie na wprost, po bokach rozetki, MONETA KAZIMIRI; Rw: Orzeł, nad skrzydłami rozetki, REGIS POLONIE X; Str. .. |
II- EF- |
1 500 zł 1 700 zł
291 | POLSKA / Kazimierz III Wielki 1333-1370 denar koronny; Aw: Głowa w koronie na wprost, REX POLONIE; Rw: Orzeł heraldyczny z głową w lewo, KAZIMIRVS; BRP Kazimierz Wielki 1, Gum.H. 355, Kop. 334 (R2); srebro .. |
I- UNC- |
600 zł 3 400 zł
292 | POLSKA / Kazimierz III Wielki 1333-1370 denar koronny; Aw: Głowa w koronie na wprost, REX POLONIE; Rw: Orzeł heraldyczny z głową w lewo, REX POLONIE; BRP Kazimierz Wielki 1, Gum.H. 355, Kop. 334 (R2); srebr.. |
350 zł 1 100 zł
293 | POLSKA / Kazimierz III Wielki 1333-1370 kwartnik ruski; Aw: Ukoronowana litera K w rozecie, wokoło REGIS POLONIE K; Rw: Lew kroczący w lewo, wokoło MONETA DOI RVCSIE K; Gum-P. 481, Gum-H. 367, Kop. 3047, Кр.. |
2 500 zł 7 000 zł
294 | POLSKA / Ludwik I Andegaweński 1370-1382 kwartnik ruski; Aw: Ukoronowana litera L, w polu dwukrotnie po trzy kulki, LODVICI RX VNGARIE; Rw: Lew kroczący w lewo, MONETA RVSSIE; Gum-H. 380, Kop. 3063, Крижанів.. |
1 000 zł 1 000 zł
295 | POLSKA / Jadwiga 1382-1399 denar poznański; Aw: Orzeł heraldyczny z głową w lewo; Rw: Dwa skrzyżowane klucze; Gum.H. 406, Kop. 7944 (R7); srebro 0.21 g, rzadki |
600 zł 1 200 zł
296 | POLSKA / Jadwiga i Władysław Jagiełło 1386-1399 denar wschowski; Aw: Orzeł heraldyczny z głową lewo; Rw: Tarcza jagiellońska, nad nią litera V; Gum.H. 410, Gum.P. 511, Karolkiewicz 2080, Kop. 8413; 0.25 g |
200 zł 400 zł
297 | POLSKA / Władysław Jagiełło 1386-1434 półgrosz koronny z lat 1404-1405; Aw: Korona, pod nią litery SA; Rw: Orzeł; Gum.P. 518, Gum.H. 416, Kop. 364 (R), Kubiak typ IV/SA, bardzo ładny |
II- EF- |
125 zł 320 zł
298 | POLSKA / Władysław Jagiełło 1386-1434 półgrosz koronny z lat 1431-1434; Aw: Korona bez liter pod nią; Rw: Orzeł; Gum.P. 518, Gum.H. 415, Kop. 359, Kubiak typ XI, bardzo ładny |
II- EF- |
125 zł 380 zł
299 | POLSKA / Władysław Jagiełło 1386-1434 półgrosz (kwartnik) ruski, mennica Lwów; Aw: Orzeł heraldyczny, WLADISLAVS REX; Rw: Lew kroczący w lewo, MONETA RVSSIE; Gum-H. 421, Kop. 3065, Gum.H. 428, Kop. 3067 (.. |
II- EF- |
200 zł 380 zł
300 | POLSKA / Władysław Jagiełło 1386-1434 półgrosz (kwartnik) ruski, mennica Lwów; Aw: Orzeł heraldyczny, WLADISLAVS REX; Rw: Lew kroczący w lewo, MONETA RVSSIE; Gum-H. 421, Kop. 3065, Крижанівський 7; srebro.. |
200 zł 260 zł